Salon aydınlatması nasıl olmalıdır? Salon aydınlatma dekoru nasıl olmalıdır?

Evinizin açık alanı olan ve eş-dost, aile-akrabayı bir araya toplayan salon aydınlatması nasıl olmalıdır hiç düşündünüz mü? Sizler için derledik.

Evinizde birçok kişiyi bir araya getiren gözde odalardan olan salon aydınlatması nasıl olmalıdır? Salon aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Sizler için sıklıkla sorulan bu soruların cevabını yanıtladık. İşte salon aydınlatmasında sıklıkla yapılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken püf noktalar..

7 1

Bir evin mutfaktan sonra en çok kullanılan odalarından bir taneside salondur. Evin yönüne göre, tasarımı hatta mimarisine göre değişiklik gösteren salon aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi doğru aydınlatmanın yapılmasıdır...

7 2

Salon aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi evinizin yönüdür eğer ki salonunuz çok fazla güneş görmeyen yönde kalıyorsa olabildiğince salonunuzda aydınlatma kullanmalısınız. 

7 3

Ancak salonunuz yeteri kadar güneş alan bir yöne bakıyorsa salonunuzun çeşitli yerlerinde ufak loş aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Salon aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir başkası ise salonun büyük veya küçük olmasıdır. 

7 4