Market alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ev ve market alışverişlerinde dikkat edilmesi gerek bazı noktalar vardır. Bu noktalar sizin gereksiz alışverişlerinizin önüne geçmektedir.

AÇ KARNINIZA ALIŞVERİŞE ÇIKMAYIN!

Bunun nedeni ise vücudunuzu aç bıraktığınız için almanız gereken yeterli malzemeler gözünüze küçük ve yetersiz gelmesini sağlayacaktır. Böylelikle gereğinden fazla alışveriş yapmanıza ve fazla para harcamanıza neden olacaktır. 

6 1

ALIŞVERİŞ LİSTESİ YAPIN VE LİSTEYE SADIK KALIN!

Eğerki market alışverişine çıkmadan önce bir kaç dakikada evinizin ihtiyacı olan malzemeleri listelerseniz alışverişe çıktığınızda ''Ne alacaktım ben yaa'' düşüncesi ile markette zaman kaybetmemiş olacaksınız. Aynı zamanda ihtiyacınız olan ürünler dışında gereksiz alışverişlerinizin de önüne geçmiş olacaksınız. Unutmayın marketler satış yapmak için var reyondaki renk dizaynına göre dizilmiş ürünler gözünüze güzel geldiği için bile sizi o ürünü almaya teşvik edebilir. Böylelikle evde liste oluşturarak bu tarz şeylerin önüne geçebilirsiniz.

6 2

MUTLAKA ETİKET OKUYUN!

Aldığınız ürünlerin içerisinde ne olduğunu mutlaka okuyun ve son kullanma tarihini takip edin. Aksi taktirde market alışverişlerinde ne yazık ki gözden kaçırılmış ürünler bulunabilmektedir. Aynı zamanda aldığınız ürünün içerisinde ne kadar şeker oranı var dikkat etmelisiniz. Bunu sadece kilo almamak için değil sağlığınız için alışkanlık haline getirmelisiniz.

6 3

BÜYÜK MARKETLERDEN UZAK DURUN!

Genellikle büyük marketlerde ürün çeşitliliği fazla olduğu için size bir o kadarda alışveriş yapmak için cazip gelecektir. Bu da sizi daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmektedir. 

6 4