Aşkta doğru kişiyi bulma taktikleri!

Bazı insanların aşkta mutlu olmalarını şansa bağlayabiliriz. Şansın da payı olabilir elbette, ancak belki de onlar doğru kişiyi seçerken doğru adımları atıyor.

Gerçek aşkı bulmanın ilk kuralı kendimiz gibi olmaktır. İlişki yazarı Richard Templar, doğru kişiyi bulmak için aşkın kuralları hakkında bilgiler veriyor. İşte o kurallardan bazıları:
13 1
Maske takmayın, kendiniz olun Hoşunuza giden biriyle tanıştığınızda, kendinizden yepyeni biri yaratmayı ya da o kişinin aradığı kişi olmaya çalışmak için çaba göstermek isteyebilirsiniz. İsterseniz gerçekten bunu yapabilir, derin görünebilir, güçlü, gizemli bir havaya bürünebilirsiniz. Ancak tüm yaşamınızı uydurma bir kişiliğin arkasına gizlenerek geçirmek yorucu olabilir. Çözüldüğünüzde ise onu hayal kırıklığına uğratabilir, böylece kendinizden uzaklaştırmaya neden olabilirsiniz. Kaybetmek pahasına bile olsa ona olduğunuz gibi görünün. Belki de bu halinizi daha çok sevecektir.
13 2
Yalnız kalma korkunuzu atın Birçok kadın sırf yalnız kalmamak için ilişkiden ilişkiye savrulup gider. Bazen bu gereksiz deneyimler yıpratıcı olabilir ve kendinize saygınızın azalmasına yol açabilir. Oysa yalnız kalma korkusuyla yüzleşip sadece doğru olduğunu hissettiğiniz ilişkilere şans vermelisiniz. Bir ilişki sizi mutsuz ediyorsa, ona son verip yalnız kalmak her zaman daha iyi bir yol olabilir.
13 3
Önce eski ilişkinin yaralarını iyileştirin! Eğer son ilişkiniz sizi duygusal açıdan yıprattıysa, siz yaralarınız iyileşirken yeni bir aşk yerine aileniz ve dostlarınıza bol bol zaman ayırın. Yeni bir aşka yelken açmadan önce eski ilişkinizin verdiği zararları onarmak için kendinize zaman tanıyın. Aksi halde karşınızdaki kişiye gerçek yüzünüzü gösteremeyeceğiniz gibi dikkatiniz hala kendi üzerinizde olacağı için ona odaklanamazsınız.
13 4