Beden dili hareket duyguları ele veriyor ilk buluşmada sizi taklit ediyorsa...

Beden dili hareketleri duyguları ele veriyor! İlk buluşmada karşınızdaki kişi sürekli olarak sizi taklit ediyor veya saçıyla oynuyora bir anlamı var!

Günlük hayatta bir ortamda konuşurken kullandığımız jest ve mimiklerin yanında sevmediğimiz biri ortama gelince veya çok hoşlandığımız biri gelince hareketlerimizde bazı değişimler oluyor. Her ne kadar yaparken farkında olmasak da beden dili hareketleri duygularımızı ele veriyor! Bu durum ilk buluşma için de geçerli! İlk buluşmada karşınızdaki kişinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz. Happn partnerini daha iyi tanımak isteyenler için beden diline dair ipuçlarını paylaştı. İşte ilk buluşma sonrası ''Acaba benden hoşlandı mı?'' sorusunu sorup kendi kendinizi yemek yerine hareketlerini gözlemlemek yeterli olacaktır!

7 1

Saçlarıyla oynuyorsa doğru yoldasınız: Beden dili uzmanlarına göre insanlar hoşlandığı kişinin yanındayken saçlarını düzeltiyor ya da saçlarıyla oynuyor. Farkında olmadan yapılan bu hareketin altında içgüdüler yatıyor. Kadınlar hoşlandıkları kişinin karşısında içgüdüsel olarak yüzlerinin yuvarlak hatlarını ortaya çıkarmak için saçlarını kulak arkasına atıyor. Ancak saçlarla oynamak sanıldığı gibi sadece kadınlara özgü değil. Erkekler de ilgilendikleri kişinin yanında istemsiz de olsa saçlarını düzeltiyor.

7 2

KONUŞMALARINIZI VE SİZİ TAKLİT EDİYORSA...

Her hareketinizin bir benzerini mi yapıyor ve adeta sizi taklit mi ediyor. Elinizi masaya koydunuz, bacak bacak üstüne attınız, kahvenizden bir yudum aldınız ve o da aynı hareketleri mi tekrarlıyor? Uzmanlara göre, farkında olmadan sizin hareketlerinizi taklit eden kişi sizi kendine yakın görüyor ve büyük olasılıkla size güveniyordur. İlk buluşmada hareketlerinizi sıklıkla olmasa da taklit eden birine rastladıysanız şanslısınız, şimdiden güvenini kazandınız demektir.

7 3

GÖZ TEMASI KURUYORSA...

Konuşurken gözlerini sizden kaçırmıyor, hatta direkt gözlerinizin içine bakıyorsa, aranızda fiziksel bir çekim olduğu su götürmez. Siz konuşurken göz teması kuruyor ve gözbebeklerinin normalden daha iri ve parlak görünüyorsa, sizinle ilgileniyor ve sizin ilginizi bekliyor demektir.

7 4