Mutlu ilişkinin sırrı nedir güvenli bir alan oluşturursanız...

Mutlu ilişkinin sırrı nedir? İlişkinin sağlıklı ve mutlu bir şekilde ilerlemesini istiyorsak neler yapmalıyız? İşte sağlıklı ve mutlu ilişkinin 5 sırrı!

Her çift yaşadığı ilişkiden keyif almak ister elbetteki. Bazı çiftler bu konuda çok başarılı olurken bazıları ise epeyce şanssız olabiliyor. İlişkide yaşanılan kavgalar elbetteki normaldir. Fakat bu kavgalar bazen öyle bir hal alıyor ki ilişki çıkmaza girebiliyor. Peki mutlu bir ilişkinin sırrı ne? Sağlıklı bir ilişki yaşamak için hiç kavga etmemek mi gerekiyor? Elmaelma.com olarak sizlere mutlu ilişkinin püf noktalarını hazırladık. İşte ilişkide mutlu olmanın 5 püf noktası! 

5 1

KAZANMAK İÇİN DEĞİL DÜZELTMEK İÇİN MÜCADELE EDİN 

Kavga etmek her ilişkide olabilecek bir şeydir. Bu durumu hemen kıyamet alameti olarak gçrmeyin. Eğer ilişkinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız hatta zaman zaman kavga bile edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta güç gösterisinden uzak durma konusudur. Kavgayı kazanmak amaçlı yapıyorsanız tehlike çanları çalıyor demektir. Aranızdaki problemleri çözmeye çalışın. Kavga etmeniz ancak o zaman fayda sağlayacaktır. 

5 2

İSTEDİĞİNİ ŞEYLERİ DİLE GETİRİN 

Şikayet etmeyi ve istemediğiniz şeyleri söylemekten vazgeçin. Bu gerçekten bir işe yaramıyor. Sizin yapmanız gereken şey partnerinizin sevmediğiniz özelliklerini yapıcı eleştirilerle düzeltmeye çalışmak olmalıdır. 

5 3

GÜVENLİ BİR ALAN OLUŞTURUN 

İlişkinin belki de ilk kuralı olmalıdır bu gvenli bölge dediğimiz alan. Her iki tarafında kendisiyle ilgili her şeyi paylaşabileceği özel bir alan olmaıdır. Birbirinizin özel alanlarına müdahale etmeyin. Bu ilişkiyi hem boğacak hem de sıkılmanıza neden olacaktır. Özgürlük alanlarınızı kısıtlamayın. Emin olun ki sağlıklı bir ilişkinin en önemli özelliklerinden biridir bu madde.

5 4