Vanilya seks nedir? Cinsellik hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Partnerinizle belirli bir zamandan sonra cinsel hayatınız sıradanlaşmaya başladıysa vanilya seks etkisi altına girmiş olabilirsiniz. Peki nedir vanilya seks?

Bir ilişkiyi ayakta tutan nedenler arasında seks yerini almaktadır. Fakat partnerinizle aranızdaki cinselliğin artık standartlaşıp bir klişeye doğru yol aldığını düşünüyorsanız 'Vanilya seks'in etkisi altına girmiş olabilirsiniz. Vanilya seks; ekstra heyecan olmayan cinselliktir yani içerisinde fantezi içermeyen, aynı pozisyonda yapılan klasik cinselliktir.

7 1

Artık sizde bu durumu fark edip cinselliğinize haz katmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit ilk olarak partnerinizle beraber duş alın! Cinselliğinizi sadece yatak odasıyla sınırlı tutmayın, partnerinizle beraber duş alın ve duşta küçük yaramazlıklar yapın!

7 2

Vanilya seks etkisinden kurtulmak istiyor ve farklı bir hava getirmek istiyorsanız ilk olarak yatağınızı değiştirebilirsiniz. Özel alanınızda yapacağınız en ufak bir değişiklik bile cinsel hayatınıza farklı bir hava getirecektir.

7 3

Yukarıda bahsettiğimiz gibi cinselliğinizi sadece özel alanınız olan yatak odasıyla sınırlı tutmayın! Evinizin diğer odalarında da seks yapmanın keyfine varmalısınız. Aynı zamanda seks hakkında kitap okumaktan çekinmeyin unutmamalısınız ki ne kadar çok bilgi o kadar başarılı cinsel hayat demektir!

7 4