17 Kasım 2018 merkür gerilemesi (retro) burçlara etkileri

Kasım 2018 Merkür retrosu (gerilemesi) burçlara etkilerini Hande Kazanova sizler için anlattı. 3 hafta sürecek olan Merkür gerilemesi 6 Aralık'ta bitecek.

Merkür gerilemesi (retro) 17 Kasım cumartesi günü başlıyor. Peki 2018 yılının son Merkür gerilemesi hangi burcu nasıl etkileyecek? Astroloji Uzmanı Hande Kazanova, haftalık burç yorumlarında Merkür retrosunun ilk etkilerini değerlendirmişti. Biz de siz elmaelma.com okurları için 17 Kasım Merkür gerilemesinin burçlara etkilerini derledik. 

13 1

KOÇ: Cuma günü Venüs düzeliyor ama Cumartesi günü Merkür gerilemeye başlayacak. Önünüzdeki 3 hafta boyunca iletişim, eğitim, yabancılarla yapılacak olan işler konusunda Merkür gerileyecek. Eğer öğrenci iseniz eğitim alanlarınızda sorun ile karşılaşabilirsiniz.

13 2

BOĞA: Venüs düzeliyor ama Cumartesi günü Merkür gerilemeye başlayacak. Merkür sizin ortak para alanlarınızda gerilemeye başlayacak. Bu dönem kredi almak, kredi çekmek, borcun altına girmek, borç vermek konusunda başlangıçlar yapmamaya, önemli adımlar atmamaya özen gösterin.

13 3

İKİZLER: Cumartesi günü Merkür gerilemeye başlıyor. Merkür sizin ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda geriliyor. Bu dönemde sevdiğiniz insanla olan ileitşiminize dikkat etmelisiniz, ortaklaşa atılacak adımlarda bazı konuları bir kaç kez gözden geçirmelisiniz. Bu hafta taşınma için desteklenmeyeceksiniz sevgili İkizler.

13 4