26 Kasım 2015 ikizler burcunda dolunay etkileri!

Astrolog Demet Baltacı, 26 Kasım’da 00:44’de 3 derece İkizler burcunda meydana gelen dolunayın hem genel etkilerini hem burçlara etkilerini anlattı.

Hava elementinin değişken nitelikli burcu İkizler bilgi, bilgi paylaşımı, haberleşme, basın ve gazeteciler, eğitim, öğretim, ulaşım, trafik, ticaret, akrabalar, yakın çevremiz ve kardeşleri temsil eder ve dolunayla birlikte bu alanlarda belirgin etkiler ortaya çıkabilir. Çok fazla haber duyabileceğimiz, hareketli bir dönemdeyiz. İkizler-Yay hattındaki dolunaylarda bilgi ve bilgi alışverişi çok önem kazanır, dolayısıyla hem kendi hayatımızda hem çevremizdeki haber trafiği yoğunlaşır. Duyacağımız haberler gerçek bilgi içerebileceği gibi, yüzeysel, hayal ürünü ve dedikodu niteliği de taşıyabilir. Eğitim ve seyahat konularıyla daha fazla uğraşabiliriz. Dolunayın yönetici gezegeni Merkür de Yay burcunda. Zihnimiz kendi inançlarımızdan etkilenebilir ve aşırı idealist, iyimser, özgüvenli olacağımız için gerçeklerden uzaklaşabiliriz.
16 1
İkizler burcu bedenimizde solunum yolları, akciğerler, bronşlar, omuz, kollar, eller, parmaklar, sinir sistemini yönetir. Yay burcundaki gezegenler de karaciğer, safra kesesi, kalça, uyluklar ve üst bacakları temsil eder. Bu bölgeler dolunay döneminde daha hassas olabilir, alerjiler nüksedebilir; bu nedenle kronik sağlık sorunları olanların özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Dolunay ve yakınlarında kendimizi aşırı huzursuz ve heyecanlı hissedebiliriz, çabuk sinirlenebiliriz. Uykusuzluk sorunları artabilir. Ruhsal olarak rahatlayacağımız etkinlikler, açık havada yapılacak yürüyüşler çok iyi gelebilir.
16 2
Ay Arap astrolojisine göre DÜBRAN Ay durağında çok rahat değildir. Bu etkiler altında gizli sırlar ve bunların paylaşılmasının riskler taşıdığına işaret eder. Konuşmalara ve söylenecek her söze çok dikkat etmek gerekir. Merkür ANTARES kraliyet yıldızı ile birleşiyor. Güçlü, hırslı ve savaşçı bir yıldız olan Antares büyük yükselişler verebildiği gibi şiddet, acımasızlık ve intikam nedeniyle hızlı düşüşlere trajedilere de yol açabilir. Savaş, kayıp ve ölüm getirebilir. Irkçılık, insan hakları, dini hoşgörü, insan hakları, şüphecilik, fanatizm ile ilgilidir. Toplumsal kavramlarda savaşları, nükleer felaketleri, deniz kazalarını, yangınları, sis ve dumanı, suiskastleri, insan haklarını, esareti, ırk ve sınıf konularını sembolize eder.
16 3
Güneş ve Satürn Yay burcunda birleşerek sınav niteliğinde ciddi ve kısıtlayıcı etkiler ortaya çıkarıyor. Balık burcundaki Neptün’ün sert açısı da ortama karışıklık ve belirsizlik katarak aldanma ve yanılgılar nedeniyle kayıplar olabileceğini işaret ediyor. Dolunay haritasında 3-9. ev hattı doğal olarak İkizler ve Yay burcunun evleri olduğundan ana temanın vurgusunu arttırıyor. Felsefe ve inançlarda aşırı idealist ve fanatik eğilimler Neptün’ün kurban psikolojisiyle birleşince tüm dünyayı etkileyen terör eylemlerinin, din çatışmalarının gündemi daha fazla meşgul edebileceğini gösteriyor.
16 4