Mevsimlere göre bahçe bakımı nasıl olmalıdır

Her mevsimin ayrı ayrı bahçe bakımı vardır. Mevsimine göre bahçe bakımı nasıl olmalıdır? Mevsimine göre bahçe bakımı hakkında sizler için araştırmalarda bulunduk.

Isınan toprağa uyum sağlama için toprağınızı tırmık ve kürek yardımıyla havalandırarak ilk bahar mevsiminde bahçenizi renk renk çiçekler ekerek mevsim değişikliğini temsil eden çiçekler olmalıdır.
7 1
Kışın yapraklarını döken ağaçların yazın tekrar çiçek açan ağaçların baharda dallarının budanması çok önemlidir. Bu mevsimde ağaçların budanması güçten düşmüş ağaçları budanması yeniden sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam etmesini sağlar. Özellikle ağaçların kışın dondan zarar gören kısımlarının kesilip atılmalıdır.
7 2
Yaz mevsiminde bitkilerin sulanması son derece önemlidir. İlk bahar ayında gübrelenen Yaz mevsiminde bitkiler, bahar ayında uygulanan gübreleri kullanmak için bol suya ihtiyaç duyacaktır.
7 3
Yaz aylarında bitki yeterince gübreye sahip olacağı için yoğun gübreleme yapılmaz. Bu, bitkilerin ölmelerine neden olacaktır. Aynı zamanda bitkilerin yerleri kesinlikle değiştirilmemelidir.
7 4