Cildi doğal yöntemlerle temizleme yolları ceviz bal ve karbonat kullanın!

Cilt temizleme rutinlerinizde artık kimyasal ürünler kullanmak istiyorsanız rutinlerinize cevizi eklemeye ne dersiniz?

Derinlemesine cildi temizlemek oldukça önemlidir. Ardından sivilce, gözenek tıkanması gibi sorunlar yaşamamak için günlük cilt temizleme rutinlerini oldukça titiz davranmamız gerekiyor. Cildi hem canlı tutmak hem de derinlemesine temizlemek için kimyasal içerikli ürünleri kullanmak yerine cildi doğal yöntemlerle hem derinlemesine temizlemek hem de cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak için doğal yöntemleri bir araya getirdik! Her ne kadar kulağa çılgınca gelse bile ceviz ile cildinizi yıkadığınızda cildinizde bıraktığı etkiye inanamayacaksınız! İşte ceviz ve diğer doğal yöntemlerle cildi temizleme yöntemleri...


7 1

KULAĞA ÇILGINCA GELEN CEVİZ İLE YÜZ YIKAMA

Salıklı besinlerin başında gelen ceviz ile cildi temizlemek kulağa oldukça çılgınca gelebilir! Ancak etkisini görünce gözlerinize inananmayacaksınız. Cansız, mat ve solgun görünen cildinizi parlak ve sağlıklı bir görünü ceviz ile kazandırabilirsiniz. 

7 2

Yaklaşık 2 tatlı kaşığına tekabül edecek şekilde cevizi toz haline getirin. Daha sonra 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Bu maske soymalı bir tariftir. Cildinizde kuruduktan sonra maskeyi cildinizden soyduktan sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Ancak bu maskeyi haftada 1 kere düzenli olarak uygulamaya özen gösterin.

7 3

BAL İLE CİLDİNİZİ YUMUŞATIN!

Cildinizin tüm toksinlerden arındırmak, esneklik ve yumuşaklık kazandırmak için cildinizin her yerine balı sürün. Daha sonra cildinize uyguladığınız balın cildinizde kurumasını bekleyerek cildinizin balı iyice emmesine izin verin. Kuruma işleminden sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak bu uygulamayı bir kaç günde bir yenileyin. 

7 4