Cildiniz artık yaşlanmayacak! İşte o altın kurallar

Günümüzde yoğun iş temposu ve stresli yaşam şeklimiz, ruh ve beden sağlığımızı etkilemekte, bunun genel yansımasını da görüntümüzde ve en çok da cildimizde hissetmekteyiz. Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar

Sosyal yaşantıda karşılıklı en çok temas kurduğumuz ve odaklandığımız bölgemizin yüzümüz olduğunu söyleyen Dr. Yelda Bice, günümüz yaşam şartlarının cildin daha kuru, nemsiz, mat, lekeli ve sağlıksız görünmesine sebep olduğunu söylüyor.
7 1
Hemen hemen her yaş grubunda bu problemlerin görülebildiğine vurgu yapan Bice “Bu noktada hekim olarak, sağlıklı beslenmeden, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsetmek doğru olacaktır. Kişilerin kendi cilt tiplerini tanıyıp, ne tür ürünler kullanacakları, neleri yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini bilmeleri önemlidir. Bu konuda kişilerin dermatoloğuna danışması gerekmektedir” dedi.
7 2
“Sağlıklı görünüm için ek uygulamalara ihtiyaç duyulabilir” Kişisel bakım ürünlerini kullanmak kadar, sağlıklı cilt için tedavi ve destek noktasında ek uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu anlatan Dermatolog Dr. Yelda Bice, şunları söyledi: “Bu uygulamalar arasında, özellikle cilt bakımlarından, gençlik iksiri, somon DNA, vitamin kokteyllerinden oluşan mezoterapi, uygulamalarına, hızla ve hemen sonuç aldığımız dolgu botoksa, yeni teknojilerle üretilen cilde yoğun ve uzun süreli nem veren tek seanslık hyaluronik asit uygulamalarına kadar geniş yelpazede işlem seçenekleri bulunmaktadır.
7 3
Bunları gerekliliğe göre fazla zaman ayırmadan kısa sürede sonuç alabileceğimiz küçük dokunuşlar şeklinde uygulayabiliyoruz ve tabi ki bunların hepsi daha sağlıklı, güzel, görünümü sağlayabilmek için yaptığımız uygulamalar.”
7 4