Cildinizin yaşlanmasını yavaşlatan yiyecekler!

Cildimizin sağlığı ve canlı kalması için doğru adımlar atmamız gerekir. Bazı yiyeceklerin cildimizin yaşlanmasını engellediğini biliyor musunuz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt sağlığı konusunda önemli tavsiyelerde bulunuyor. “Aynaya baktığınızda ışıl ışıl bir cilt görmek istiyorsanız, öncelikle ona değer vermelisiniz” diyen Dr. Ertek, nemsizliğin cildin baş düşmanı olduğunu belirterek mevsim değişimlerine karşı öncelikle cildin dirençli olması için mutlaka bol su tüketilmesini öneriyor.
13 1
Dr. Ertek, adaçayının cilt sağlığı ve güzelliğinde etkin bir role sahip olduğunu söylüyor. “Cildi enfeksiyonlara karşı korur. Menopoz döneminde cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Aşırıya kaçmadan ve çok kaynatmadan tüketmenizde fayda var. C vitamini içeren kuşburnu çayı da cilt sağlığı ve güzelliği için tüketilebilir.” diyen Ertek’in, cildimize iyi gelecek diğer yiyecek tavsiyeleri ise şöyle…
13 2
Kırmızı Lahana Kırmızı lahana, kalp sağlığı ve beyin fonksiyonlarının korunması için faydalıdır. Kanserden koruyucu etkisi de vardır.
13 3
Nar İçeriğindeki nitrik oksit ile endotel hücrelerin oluşumunda etkilidir. Göğüs ve prostat kanseri risklerini azaltır. Özellikle nar tohumu yağı, yaşlanmayı önleyen bir etkiye sahiptir.
13 4