Cilt temizlemek için doğal yöntemler pırıl pırıl bir cilt için...

Cilt temizlemek için doğal yöntemler nelerdir? En etkili cilt temizleme yöntemlerini sizler için hazırladık! Detaylar içeriğimizde...

Cildinizin güzelliğine önem verenlerdenseniz temizliğine de önem veriyorsunuz demektir. Cilt temizliğine yeteri kadar önem vermek demek cilt problemlerinin önüne geçmek demektir. Siz de cilt temizliğine özen gösterenlerdenseniz bu içeriğimiz tam size göre. Kimyasallara gerek duymadan cildinizi temizleyebileceğiniz doğal yöntemleri sizler için hazırladık. Bu doğal yöntemler sayesinde cildiniz derinlemesine temizlenecek ve pırıl pırıl görünecek. Peki cilt temizlemek için doğal yöntemler neler? Bu sorunun yanıtına gelin beraber bakalım! 

5 1

CEVİZ 

Ceviz hem vücut sağlığı için hem de cilt sağlığı için oldukça faydalı bir besindir. Ceviz cilt için adeta yenileyici bir onarıcı bir mucizedir. Özellikle cansız ve solgun görünen cildi beslemektedir. Yapmanız gereken şey, 2 tatlı kaşığı toz ceviz ile 2 yemek kaşığı yağsız yoğurdu karıştırıp, yüz bölgenize uygulamak.  Haftada bir kere bu karışımı uygulayabilirsiniz. Bu karışım sayesinde cildiniz tüm kirlerden arınacaktır.

5 2

KARBONAT 

Karbonat cildin pH seviyesini dengelemektedir. Karbonat cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Bunun yanı sıra cildi derinlemesine temizleyerek gözeneklerin açılamasına yardımcı olur.  1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın ve macun kıvamına getirin. Sonra bu karışımı yüzünüze sürerek yüzünüzü temizleyin. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz.

5 3

BAL 

Bal cildinizi tüm toksinlerden arındırır. Antibakteriyel özelliğe sahip olan bal yüzün  özellikle sivilce ve siyah noktalardan arınmasını sağlar. Cildi adeta yumuşak ve esnek yapıya dönüştüren balı günde 2 kere uygulayabilirsiniz. Yüzünüzün her yerine balı sürüp kurumasını bekleyin. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. 

5 4