Cilt tipine göre peeling ne sıklıkla yapılmalı sivilceli cildi olanlar için...

Her cilt tipine göre bakım önerileri olduğu gibi peeling uygulamaları ve peelinglerde farklılık gösterir. İşte cilt tiplerine göre doğru peeling uygulamaları!

Cildinizi daha genç ve sağlıklı göstermek için sizin için bir araya getirdiğimiz cilt bakımı peeling önerilere göz atabilirsiniz. Her cilt tipi değişkenlik göstermesi gibi cildinizin ihtiyacı olan bakımlarda değişmektedir. Her cilt tipinin cildi makyaj kalıntılarından veya cildi derinlemesine temizlemek adına peeling kullanmalıdır.

5 1

 Ancak cilt tipine göre değişkenlik gösteren peelinglerin kullanım aralıklarıda cilt tipine göre değişmektedir. İşte hangi cilt hangi zaman aralığında peeling kullanmalı sorusunun cevabı...

5 2

SİVİLCELİ BİR CİLDE SAHİPSENİZ...

Peeling kullanımlarında hassas ve sivilceli ciltlerde dikkatli olun. Aktif bir sivilceyi peeling yaparak diğer bölgelerede bulaştırabilirsiniz. Sivilceli bir cilde sahipseniz peeling yapma süreniz haftada bir olmalı!

5 3

KARMA BİR CİLDE SAHİPSENİZ...

Karma ciltlerin sıklıkla şikayet ettiği T bölgesinin sık sık yağlanmasına engel olmak ve yağlı görünümü en aza indirgemek için peelingi sadece T bölgenize uygulayın. Aksi taktirde diğer bölgeler uyguladığınız peeling tahriş edebilir.

5 4