Cilt toniği ne işe yarar gözeneklerden kurtulmanın tek yolu!

Cilt toniği nedir? Cilt toniği ne işe yarar? Cildi durulamanın temel yolu olmakla beraber doğru kullanımında gözeneklerinizden arındırabilirsiniz!

Gün içersinde kirli hava ve cildinize uyguladığınız makyajdan cildinizi arındırmak oldukça önemlidir. Her ne kadar miselar sular ve yüz yıkama ürünleri, sabunları kullansanız da cildinizi tüm bu aşamalardan sonra tek bir yöntemden daha geçmesi gerekiyor! 

5 1

Tonik kullanımı cildinizdeki tüm gözeneleri temizleyerek cildinizde kalan gözle görülmeyen kirlerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda cildinize ışıltı kazandırıp cildinizi daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

5 2

Tonikler cilt temizliğinde kullanılan özel losyonlardır. İçinde arındırıcı ve rahatlatıcı özellikler taşıyan maddeler vardır. Bunun yanında antiseptik özelliğe de sahiptir. Tonikler gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek, arındırmak ve canlandırmak için kullanılır. 

5 3

Aynı zamanda ciltteki gözenekleri sıkılaştırır, ölü hücrelerden kurtulmayı ve cildi sıkılaştırmayı sağlar. Oldukça fazla çeşidi olan tonikler hem erkeklerin hem de kadınların cilt temizliğinde mutlaka kullanmaması gereken ürünlerdir.

5 4