Sabah cilt bakımı nasıl olmalı mutlaka tonik kullanın!

Sabah kalkınca cilt bakımı nasıl olmalıdır? Sağlıklı bir cilde sahip olmak için sabahları uygulamanız gereken 5 cilt rutinini sizler için hazırladık!

Sabahları hemen hemen hepimiz çok zor uyanıyoruz. Hele ki şu kış günlerinde yataktan çıkmak oldukça zor bir hal alıyor. Kendimiz bile zor uyanırken vücudumuzu uyandırıp kusursuz bir cilde sahip olmakta epeyce zorlaşıyor. Şişmiş gözler, rengi kaçık bir tende ne yazık ki moral bozuyor. Peki bunlarla karşılaşmamak için ne yapmalıyız? Sağlıklı bir cilde sahip olmanın sırrı ne? Elmaelma.com olarak sağlıklı bir cilde sahip olmak için uygulamanız gereken 5 sabah rutinini sizler için hazırladık! İşte sabahları uyanır uyanmaz uygulamanız gereken 5 rutin! 

6 1

MUTLAKA TONİK KULLANIN

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız tonik kullanmayı asla ihmal etmeyin. Tonik, hem cildinizi makyaj artıklarından temizleyecek hem de gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle tonik kullanmayı sabah akşam ihmal etmemenizde fayda var. Farkı göreceksiniz. 

6 2

BOL SU İÇİN 

 Sabahları kalkar kalkmaz su içmek metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu nedenle uzmanlar sabahları içilen suyun sağlığa çok faydası olduğunu vurgulamaktadır. Aynı zamanda suyun içerisine atılan bir miktar limon ya da tarçında oldukça fayda sağlamaktadır. Vücuttan toksinleri atan limon gün içerisindeki enerjinizi de korumaya yardımcı olakcaktır. Tarçın ise şekerinizi düzenleyerek gün içerisinde şeker isteğinizi azaltacaktır. 

6 3

GÜNDE 2 KERE YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN 

Dermatologlar yüzün günde 2 kere yıkanması gerektiğini söylüyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere yıkanan cildin daha sağlıklı olduğu kanıtlanmış durumda. Burada dikkat etmeniz gerken şey yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla silmemeniz olacaktır. Havlunun üzeride görünmeyen bakteriler vardır ve bunlar cildinize yapışabilir. Bu nedenle cildinizi kağıt havluyla silmeyi tercih etmelisiniz. 

6 4