Yağlı ciltlerde parlamanın önüne nasıl geçilir?

Yağlı ciltlilerin sürekli olarak aynı konudan şikayetçiler. Cildin sürekli olarak parlak ve yağlı görünmesi kişiyi rahatsız edebilir!

Yağlı cilt tipine sahip olanların en büyük sorunlarında biri de gün içerisinde yüzün belirli bölgelerinde parlamaların olmasıdır. Ancak tabikide her sorunun bir çözümü olduğu gibi bu sorunun üstesinden de kolalıkla gelebilirsiniz.

7 1

Gün içerisinde siz istesenizde istemesenizde ne yazık ki parlamanın önüne geçemezsiniz ancak kullandığınız kozmetik ürünleri yağlanma karşıtı ürünleri tercih ederek bir nebze bu sorunu bastırabilirsiniz.

7 2
Gün içerisinde cildinize uyguladığınız makyajı gece yatmadan önce çıkarırken temizleme losyonu kesinlikle kullanmayın! Genellikle temizleme losyonları yağlı cilt tipine sahip olanları daha fazla yağlanmasına neden olabiliyor bu noktada tercihiniz doğrultusunda olması gereken ürünler temizleme suları olabilir.
7 3

Makyaj ürünlerinizde su bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler gün içerisinde cildinizin daha fazla yağlanmasını engelleyecektir. 

7 4