Yüz yıkarken yapılan hatalar neler nemlendiriciye ihtiyacınız var!

Yüz yıkarken yapılan hatalar nelerdir? Hepimiz aynı hatayı yapıyoruz! Görmezden geldiğimiz detaylar cilt sorunlarına neden olabiliyor.

Yüz yıkarken yapılam hatalar nelerdir? Sabah akşam hatta gün içerisinde sık sık yaptığımız alışkanlıklarımızdan biri olan yüz yıkamanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kendimizi bildiğimizden beri yaptığımız bu alışkanlık da bazı yanlışlarımız olabilir! Eee neticede yüz yıkamanında bir adabı var! İşte yüz yıkama hakkında doğru bilinen yanlışlarımız...

8 1

Cilt bakımının en temel adımlarından biri de yüz yıkamadan geçiyor. Her ne kadar basit ve önemsiz olarak görülse de cilt bakımının en önemi işlevidir. Önemsemeden atladığımız basit detaylar ilerleyen zamanlarda büyük problemlerle karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Yanlış yapılan ve önemsenmeyen uygulamalar devamında çeşitli cilt hastalıklarını beraberin de getirebilir.

8 2

YÜZ YIKAMANIN AMACI NE?

Yüz yıkama işlemi, cildin doğal dengesini korumak, ciltteki yağ dengesini korumak için ve ciltte birikmiş kirin temizlenmesini sağlamaktır. Ancak pratik olarak düşündüğümüz sıvı sabunlar ve cilt tipini gözden kaçırarak kullandığımız temizleme ürünleri cildin dengesini bozmaktadır. 

8 3

YÜZ NASIL YIKANIR?

Öncelikli olarak cildinize ve elinize uygun sabun ile eller yıkanması gerekmektedir. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü ıslattıktan sonra kalıp sabun veya cilt tipinize uygun temizleyiciler ile elinizi köpürtüp yüzünüzün tamamını yıkayın.

Alın bölgesi burun kenarlarınızı hassas hareketlerle ovuşturun. Daha sonra aynı şekilde ılık su ile durulayın. Temiz havlu veya tek kullanımlık kağıt havlu ile yüzünüzü tahriş etmeden dokundurup bırakın.

8 4