Yüz yogası nedir nasıl yapılır?

Ağrısız, sızısız ve iğnesiz doğal yöntemlerle estetiğe elveda demeye ne dersiniz? O halde sizin için hazırladığımız yüz yogasına göz atabilirsiniz.

KAZ AYAKLARINIZLA VEDALAŞIN!

İlk olaraka göz altı kapaklarınızı tutun ve bırakın daha sonra göz kenarlarınızdaki kaz ayaklarınıza parmaklarınızla bastırıp çekin ve bu işlemi sırayla yapın daha sonra baskı uygulayarak gözlerinizi aç kapa yapın ancak bu işlemi yaparken cildinizin nemli olması ve temiz olmasına özen göstermelisiniz. Bu uygulama göz çevrenizdeki kaz ayaklarının oluşmasına engel olmaktadır.

5 1

DOĞAL YANAK DOLGUSU

Cildinize herhangi bir dolgu ya da botoks yaptırmadan sihirli parmaklarınızla gerçekleştirmek mümkün nasıl mı? Yapmanız gereken çok kolay! dişleriniz ön planda olacak şekilde gülümseyin daha sonra parmaklarınızla burnunuzun iki tarafından baskı yapın ve çekin. Bu uygulama yanaklarınızın dolgunlaşmasına ve burun etrafınızdaki bölgenini kırışmasını engelleyecektir.

5 2

BURUŞUK YÜZE ELVEDA DİYİN!

Dik durun ve gözlerinizi kapatın! konsantre olun. Bu uygulamayı yaparken hafifçe gülümsemeyi ihmal etmeyin. Bu uygulama gün içerisinde sürekli olarak bilgisayar başında çalışıp yüzünüzü buruşturma alışkanlıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. 

5 3

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KASLARI ÇALIŞTIRIN!

Gözlerinizi kocaman açın. Daha sonra gözleriniz sulanana kadar biraz kendinizi zorlayın. Bu uygulama göz çevresindeki kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır. Alın çevrenizdeki kırışıklıklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. 

5 4