Doğum kontrol hapı kullanımında dikkat edilmesi gerekenler her kadın aynı hataya düşüyor!

Doğum kontrol hapı nasıl kullanılır? Doğum kontrol hapı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İstenmeyen bir gebelik durumuna karşılık bunlara dikkat

İstenmeyen gebelik durumuna maruz kalmamak için bir çok kadın hayatının belirli dönemlerinde bazı yöntemler denemektedir. Söz konusu gebelik olunca işlerin değişeceği gibi hayatınızın büyük bir kısmı değişecektir. Ancak hazır olmadığınızda sürpriz bir haber almak istemiyorsanız doğum kontrolü hapları hakkında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır....

5 1

Bir çok kadın hayatlarının bir döneminde çeşitli doğum kontrol yöntemlerini kullanıyor. Ancak muhtemelen doktorunuza danışmadığınız ve çok yanlış bildiğiniz bir kaç doğum kontrolü hatasını siz de yapıyorsunuz. Ancak sonunda istenmeyen gebelik gibi ciddi bir durum söz konusu olabileceğinden bu durum sandığınızdan çok daha ciddidir ve ciddiye alınması gerekir. İşte genel olarak bir çok kadın tarafından yanlış bilinen doğum kontrolü bilgileri.


DÜZENİ SAĞLAYIN!

İstenmeyen gebelik durumunun önlemini almak için sadece cinsel ilişki dönemlerinde değil günlük hayatınızda da bu hapları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Ancak bu hapları bir gün bile geciktirdiğiniz taktirde istenmeyen gebelik durumu ile karşılaşabilirsiniz.

5 2

EMZİRME DÖNEMİ DOĞUM KONTROL HAPI YERİNE GEÇER Mİ?

Anneler arasında sıklıkla tartışılan konulardan biri de ilk bebek olduktan sonra ikinci bebeği hemen istemeyenlerin doğum kontrol hapı kullanıp kullanılmayacağıdır. Bu durumda ilk bebek olduktan sonra emzirme döneminde 2. bir bebek düşüncesi yoksa ve emzirme yöntemini doğum kontrol hapı olarak görülüyorsa bu istenmeyen 2. bir bebeğin olmasına zemin hazırlamasıdır. Eğerki 2. bir bebek için araya mesafe koymak istiyorsanız doğum kontrol hapı kullanmanız gerekmektedir.

5 3

SPİRAL KULLANIMINI BIRAKMAK

Spiral hakkında bir çok şey duymuşsunuzdur. İlaç kullanmaktan hoşlanmayan kadınların özellikle tercih ettiği bir yöntem olan spiral kolay bir şekilde takılıp çıkartılmaktadır. İstenmeyen gebeliğin önüne geçmek için oldukça uygun bir yöntemdir. 

5 4