Hamile kalmamak için doğal korunma yöntemleri bu önerilere göz atabilirsiniz!

Hamile kalmamak için doğal korunma yöntemleri nelerdir? Seks sonrası hamile kalmak istemiyorsanız bu önerilere bir göz atabilirsiniz.

Seks sonrası hamile kalmamak için alınan ilaçlar ya da kondomlardan sıkıldıysanız doğal yöntemlere göz atabilirsiniz. Elmaelma.com olarak istenmeyen gebeliklerin önüne geçebileceğiniz doğal yöntemleri sizler için hazırladık .Bu yöntemlerin bir çoğu kadınlar arasında yaygın olarak kullanılıp uygulanan yöntemlerdir. Peki hamile kalmamak için doğal korunma yöntemleri nelerdir? İşte istenmeyen gebelikten korunmanın doğal yolları! 

6 1

KURU İNCİR 

Cinsel ilişkiden sonra kuru incir tüketmek doğum kontrolünü sağlayan yollardan biridir. Hatta en popüler olanlarından biridir diyebiliriz. Aynı zamanda kan akışının da düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Dikkat etmeniz gereken tek şey fazla tüketmemek olacaktır. Fazla tüketilen incir midede yanmaya neden olabilir. 

6 2

ZENCEFİL KÖKÜ 

Zencefil mutfak tezgahlarında görmeye alışık olduğumuz bir besindir. Yemeklerde sıklıkla kullanılan bu besin istenemeyen gebeliklerinde önüne geçebilmektedir. Yapmanız gereken tek şey, zencefili yıkayıp, rendeleyip sıcak suyun içerisine atmak. 5 dakika demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Günde 2 bardak içmeniz yeterli olacaktır. 

6 3

KAYISI 

Kuru kayısı da hamileliği önlemektedir. Yapmanız gereken tek şey, kuru kayısı, bal ve suyu karıştırıp 1 bardak tüketmek. Doğumu kontrol eder ve aşırı kanamayı da önlemektedir. 

6 4