Seks yapmayınca vücutta ne olur?

Seks yapmayınca vücutta ne olur? Yeterince seks yapmamak hem kadınları hem de erkekleri etkiliyor. İşte sonuçlar...

Seks yapmaya ara verdiğinizde yada partnerinizle artık daha az zaman geçirmeye başladıysanız bunun sadece kadınları olumsuz etkileyen bir durum olduğu düşünülür. İlk akla gelen de menopoz olur. Ancak uzun süre seks yapmamak sanıldığı gibi sadece kadınları değil erkekleri de etkileyen bir dizi olumsuzluğu beraberinde getirebilir. Yapılan araştırmalar seks eksikliğinin ister kadın ister erkek olsun bir dizi fiziki ve ruhsal sağlık sorununa neden olacağını ortaya koydu. İşte düzenli seks yapmamanız durumunda neler olacağının bir kaç örneği...

7 1

LİBİDONUZU KAYBEDERSİNİZ

Seks eksikliğinin en hızlı sonuçlarından biri cinsel isteği arttıran libido eksikliğinin oluşmasıdır. Yani daha az seks yaptıkça canınız daha az seks yapmayı isteyecek. Bir süre sonrasını düşünmek bile istemiyoruz...Seks terapisti Reader's göre, bazı insanlar seks fikrine bayılıyor bazıları ise çok uzak. Bunun nedeni kesinlikle libido seviyeleri.

7 2

VAJİNAL DUVARLARINIZ ZAYIFLAYABİLİR

Vajinal duvar zayıflaması genellikle menopoza giren kadınlar için geçerlidir.  Yaşlandıça vajinal duvarlar zayıflar. Bu amaçla, Kuzey Amerika Menopoz Derneği menopoz sırasında vajinal sağlığa yardımcı olmak için düzenli cinsel ilişkiye sahip olunmasını öneriyor. 

7 3

VAJİNAL YAĞLANMA AZALIR

Esas olarak yaşlı kadınlarda görülen bu durum cinsel olarak yeterince aktif olmayan kadınlarda da görülüyor. Bunun nedeni de östrojen hormonu eksikliği.  Dr.Lauren Streicher, “20-30 yaşlarında genç bir kadını alırsanız, bu dokuların seks yaparken sağlıklı, esnek ve yağlanmış olduğundan emin olmak için etrafta bol miktarda östrojen olacak. Ancak cinsel ilişkiden uzaklaştıkça çok yaşlı olmasanız da bu etki görülebilir. Bu nedenle düzenli seks şart" diyor.

7 4