Eşinize cinsel fantazilerinizi anlatmanın basit ama etkili yolları

Eşime cinsel fantazilerimi nasıl anlatmalıyım, cinsel fantazilerim eşimle aramı bozar mı diye merak edenler için bir kaç basit tüyo elmaelma.com'da.

Cinsel fantazilerin sınırı yok! Mastürbasyon, bir film sahnesi yada tüylü kelepçeler... Peki cinsel hayatında fantazilerini yaşamak isteyenler bunu partnerlerine nasıl anlatabilir? 

Klinik bir seksolog ve psikoterapist Dr. Kristie Overstreet'ın önerileri belki işinizi kolaylaştırabilir. “Fanteziler normaldir ve herkesin cinsel fantazileri vardır. Bunları partnerinizle konuşmak, ön sevişmeye, daha yakın bir bağlantı kurmaya ve güveni geliştirmeye büyük bir katkı sağlayabilir" diyen Overstreet şu noktaya dikkat çekiyor: "Fantaziniz yasal olduğu sürece paylaşmaktan kaygı duymayın."

5 1

FANTAZİLER SAPKINLIK DEĞİLDİR

“Tuhaf” fantezi diye bir şey yoktur. Çünkü cinsel fantaziler sağlıklı ve normaldir. Ancak kimimizin fantazileri 'daha yaratıcı' olabilir. Partnerinizle bir fantazinizden bahsetmekten utanmayın. Partnerinizin her yönünüz kadar cinsel kimliğinize de saygı göstermesi gerekir. Tabi yapıp yapmamak kendi tercihi. Ancak yasa dışı bir niteliği olmayan, yada inançlara ters gelmeyen fantaziler çoğunlukla çiftler tarafından kabul görür. Çünkü herkesin amacı eğlenmek!

Eğer fantazileriniz hakkında konuşmaktan çekiniyorsanız, partnerinizi kaybetmekten korkuyorsanız şunu sakın unutmayın! Bastırılmış cinsel istekler ilişkileri bitirir!

5 2

Seksolog  Dr. Laura Deitsch'e göre ise, “Bir fantaziyi paylaşma konusundaki uyarılma, ilişkide yeni şeyler elde etmenin harika bir yoludur, bu yüzden paylaşmaya başlayın. Çünkü hiç anlatılmamış bir fanteziyi düşünmek her zaman yıkıcıdır" diyor. 

5 3

KONUŞMAKTAN ÇEKİNENLER İÇİN

Her ne olursa olsun fantazilerinizden konuşarak bahsetmek sizi geriyorsa o zaman doğru zamanı bekleyin. Mesela iştahı yüksek bir gecede partnerinize "seninle ilgili inanılmaz derecede fantastik bir hayalim var ve sana bunu yaşatmak istiyorum" diyebilirsiniz. 

5 4