Yatakta kaç kalori yakılır öpüşmek saatte 68 kalori yaktırıyor!

Seksin kalori yaktığını hepimiz biliyoruz. Soyunmadan, öpüşmeye cinsel ilişkinin her aşamasında kalori yakmanız mümkün. İşte yatakta kalori yakmanın 7 yolu!

Öpüşmek: Saatte 68 kalori

Öpüşmek, partnerinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmekle kalmıyor aynı zamanda kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Uzmanlara göre öpüşerek saatte en az 68 kalori yakmanız mümkün. Hatta tutkulu ve fiziksel temasın biraz daha fazla olduğu bir öpüşme seansında 90 kaloriye kadar yakabilirsiniz.

7 1

Masaj: Saatte 80 kalori

Hepimiz masaj yaptırmayı severiz ancak masajı yapan sizseniz sadece partnerinizi mutlu etmekle kalmıyor aynı zamanda saatte 80 kalori yakıyorsunuz. Bir saat süren iyi bir masaj kalp atışlarınızı hızlandırıyor ve vücudunuzu kalori yakma moduna alıyor. Uzmanlar masajın daha fazla kası harekete geçirmesi için yavaş yapılması gerektiğini ve ayakta yapılan masajın daha fazla kalori yaktığını söylüyor.

7 2

Sevişmek: Yarım saatte 230 kalori

Kıyafetlerinizin üzerinizde olduğu bolca öpüşme, dokunma ve farklı pozisyonlar içeren yarım saatlik bir sevişme kalp atışlarınızı ve nefes alıp verişinizi hızlandırıyor, bolca kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Yaktığınız kalori miktarını arttırmak için sizi biraz daha terletecek pozisyonlara girebilir, sevişmeyi koltuktan yatağa veya yataktan yere taşıyabilirsiniz.

7 3

Romantik dans: Saatte 219 kalori

Biraz dans etmek, kıyafetleriniz üzerinizdeyken bile, sizin için harika bir egzersiz olabilir. Bu romantik bir saatte tutkulu öpücükler, boyuna ve sırta seksi dokunuşlar kalp atışlarınızı biraz daha hızlandırmak için etkili olabilir.

7 4