Huysuz çocuğu sakinleştirme yolları neler sabırlı ve kararlı olun!

Huysuz çocukları sakinleştirme yolları nelerdir? Ebeveynlerin sık sık şikayet ettiği konulardan biri olan huysuz çocukları sakinleştirmenin sırrını paylaştık!

Bir çok ebeveynin yaşadığı olumsuz durumlardan biri de çocukların huysuzluğuyla başa çıkamama durumlarıdır. Ebeveynlerin sık sık bu durumlara çözüm aradığı ve çözüm ararken bu süreçte çocuk ve anne-baba arasındaki ilişkiyi yıprattığı görülmüştür. Huysuz çocuğunuzla başa çıkmanın en büyük noktalarından biri  sabır ve kararlılıktır. Elmaelma.com okurları için aşağıda sıralamış olduğumuz maddeleri göz önünde bulundurarak huysuz çocuğunuzu sakinleştirebilirsiniz...

6 1

Çocuğunuz bir süreden sonra istediği her şeyi ağlayarak yaptırmaya çalışıyorsa bu duruma bir son verin! Çocuğunuzun ağlaması sizi her ne kadar üzse de bir yerden sonra sürekli olarak bu alışkanlıklarını devam ettirmek sizi yorabilir. Bu durumda çocuğunuzun ağlamasının bir işe yaramadığını göstermek için isteklerini yerine getirmeyi bırakın. 

6 2

Çocuğunuz ağladığı ve mız mızlandığı zamanlarda çocuğunuza bağırmayın ve cezalandırmayın! Bu durum çocuğunuzun sizden korkmasına neden olabilir. Çocuğunuzu özgür adım atacağı durumları kısıtlayarak iler ki hayatında kalıcı hasarlar bırakmasına neden olabilir. Bu durumlarda çocuğunuza bağırıp çağırmak yerine sarılın. Sarılarak çocuğunuzu sakinleştirmeye çalışın. Bu yöntemle ağlayarak istediği şeyleri elde edemeyeceğini kesin bir dille ifade edin.

6 3

Çocuğunuza karşı her zaman yumuşak bir diliniz olmalı. Çocuğunuza kesinlikle emir kipli cümleler kurmayın. Aksi taktirde çocuğunuzı kışkırtarak daha fazla ağalamasına neden olabilirsiniz.  

6 4