Hakan Yıldırım Haute Coutere koleksiyonu görücüye çıktı

Hakan Yıldırım'ın Haute Coutere defilesinde yeni koleksiyonu görücüye çıktı. Ünlü isimlerin katıldığı defile moda dünyasından tam not aldı.

Çok uzun zamandır sadece yurt dışı moda haftalarında yer alan Hakan Yıldırım, yeni koleksiyonunu bu kez büyülü İstanbul Boğazı'nda sergiliyor. Sezen Aksu'nun “Dört Günlük Bir Şey” şarkısıyla başlayan davetiye videosu, bize defileye dair tek bir ipucu veriyor: Mor salkımların içinden geçerek Hakan'ın zihninde bir yolculuğa çıkacağız. Tıpkı markanın Nişantaşı'ndaki mor salkımlarla örülü dikiş atölyesi ve showroom'u gibi...

8 1

Koleksiyondaki binlerce çiçek bu atölyede, elde hazırlandı. Otrişlerin kumaştan tüyleri uçuşurken, uçlarındaki yıldız ve kalp detayları bu gizli bahçenin romantizmini daha da güçlendiriyor.

8 2

Kıyafetlerin hacimlerini büyüten fırfırlar ise bahçeye kendine has yeni bir bitki örtüsü kazandırmış gibi. Kristallerin ve boncukların ışıltısı gözlerinizi kamaştırıyor ve kumaşın sesini duyabiliyorsunuz.

8 3

Koleksiyon parçaları, gerçekten de efsanelerden fırlamış bir sahne sergiliyor. Arkadaşı Engidu'nun arkasından gözyaşı döküp ölümsüzlüğü aramak için yola çıkan Gılgameş'ın, rüyasında girdiği kıymetli taşlarla dolu bahçeyi hatırlatıyor izleyenlere: “Orada akikten meyveler taşıyan üzüm salkımları dallarda asılır. Görünüşü bir zevktir.”

8 4