Mehtap Eleaidi 'Sevgili Günlük' İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunu tanıttı!

Tasarımcı Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul İlkbahar/Yaz 2017 sezonu kapsamında Sevgili Günlük adlı koleksiyonunu modaseverlere sundu.

Mehtap Elaidi’nin, “Dear Diary” (Sevgili Günlük) isimli İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda genç bir kadının gerçek hayattan hayal dünyasına kaçış hikayesine şahit oluyor. Wes Anderson’ın Moonrise Kingdom filmindeki kaçış hikayesinden esintiler taşıyan koleksiyonda izci üniforması haki renkli, geniş cepli ceketlerle sembolize edilip, gece kaçışı ise hacimli poplin gömlekler, ipek pijama detaylı elbiseler ve şortlarla kuvvetlendiriliyor.
13 1
Gerçek dünyadan fanteziye uzanan bu temsili yolculukta karşımıza çıkan fırfırlar, volanlar tül detaylar ile yaratılan transparan oyunlara eşlik eden nakışlar dikkat çekiyor.
13 2
Mehtap Elaidi’nin bu sezon yarattığı kadının hayallerini listelediği günlük, bu yolculukta bize rehberlik ediyor. Elaidi’nin imzası haline gelen beyaz gömlekler ise genç kadının hayalleri ile isimlendiriliyor.
13 3
Rahat siluetlerin ön planda olduğu koleksiyonda haki ve mavi birlikteliğiyle harmanlanan sarı detaylar, dudak ve kalplerdeki kırmızı boncuk işlemeler, çiçek desenli nakışlar ile göz alıcı hale geliyor. Nakışlardaki peace (barış), freedoom (özgürlük) gibi mesajlar ise koleksiyona neşe ve dinamizm katıyor.
13 4