Mercedes-Benz Fashion Week 2018 Ani Datukishvili defilesi damga vurdu!

Mercedes-Benz Fashion Week 2018 Ani Datukishvili defilesi damga vurdu! Merakla beklenen 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu tüm gözleri üzerinde topladı.

Her yıl dört gözle beklenen Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un bu yıl 12. sezonu 11-14 Eylül tarihleri arasında yerini almış durumda. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşen 23 yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen moda şehirleri olan Londra, Sydney, Tokyo, Miami'de birbirinden farklı projeleriyle bilinen Mercedes-Benz'in desteklediği moda haftalarına İstanbul'da da ilk sezondan itibaren bir tasarımcı belirleyerek tasarımcının defilesini beğeniye sunuyor.

13 1

Her sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, tasarımcılara gösterdiği bu desteği bir adım daha ileriye taşıyarak bu yıl üçüncü defa "Mercedes-Benz International Designer Exchange Program" isimli uluslararası bir değişim programına katıldı. 

13 2

Bu program kapsamında ilk defa Gül Ağış, markası Lug Von Siga'nın Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Madrid’te sergilemiş, ardından da İspanyol tasarımcı David Catalan koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da sunmuştu. 

13 3

Bu değişimin ikinci aşaması olarak Gürcü tasarımcı, kendi markası Atelier Kikala ile Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'a katılarak koleksiyonunu sergiledi. 

13 4