Bohem dekorasyon nedir nasıl yapılır uyum aramayın!

Bohem dekorasyon nedir nasıl yapılır? Rahatına düşkün kişilerin tercih ettiği bohem tarzı ile ilgili dekorasyon önerilerini sizler için hazırladık!

Her insanın ruhunu yansıtan bir yaşam tarzı vardır. Öyle ki bu durum üzerine giydiği kıyafetlerden tutunda, saçına, taktığı takılarına ve yürüyüşüne kadar hayatının her alanına sirayet etmiş durumdadır. Bu durum dış görüntüde olduğu gibi aynı zamanda evinizde seçtiğiniz tarzda da kendini belli etmektedir. Kimileri vintage esintilerinden hoşlanırken, kimileri de modern çizgileri sevmektedir. Bazıları çok dağınık, bazıları ise renklerin bütünlüğünden hoşlanır. Kimileri ise renklerin enerjisine inanır ve feng shui kültürüyle evini dekore eder. Peki siz hangi tarz evlerden hoşlanıyorsunuz. Bohem tarzı denilen, tamamen rahatlığa odaklı bir ev dekorasyonunu duymuş muydunuz? Bohem dekorasyon nedir nasıl yapılır? İşte bohem tarzla ilgili tüm merak edilenleri sizler için hazırladık! 

6 1

BOHEM TARZDA UYUM ARAMAYIN

Bohem tarzda dekore edilmiş bir salonda uyum aramayın. Çünkü bu yapılabilecek en mantıksızca davranış olacaktır. Örneğin verdiğimiz örnekte salonda bir renk cümbüşü vardır. Hiçbir eşya, diğeri ile uyumlu değildir. Bohem tarz renklerin cümbüşüdür.

6 2

RENKLİ KIRLENTLERLE SÜSLENMİŞ KOLTUK BOHEMCİLER İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR

Bohemciler için rahatlık oldukça önem taşımaktadır. Rengarenk kırlentlerle süslenmiş rahat bir koltuk, bohemciler için vazgeçilmez bir ayrıntıdır. Gazete ve dergilerin her an el altında olması, sehpa ve birbirinden zot renklerin bir arada olduğu bir oturma odası da bohem tarz dekorasyon için oldukça uygun olacaktır. Bohem tarzda her şeyden önemli olan şey kişilerin rahat etmesidir. Zaten bu tarzı seçen kişilerin genel özelliği de rahatlığı sevmeleridir. 

6 3

OBJELERİN UYUMUNA DİKKAT EDİLMEZ 

Bohemcilerin yatak odaları genellikle vintage tarzda tasarlanmıştır. Etnik esintileri yansıtan bir yatak örtüsü kullanılır bu tarzda. Bu tarzın en önemli özeliği objelerin uyumuna dikkat edilmemesidir. 

6 4