Dikdörtgen salonlar nasıl dizayn edilir yepyeni bir yaşam alanı oluşturun!

Dikdörtgen salonlar nasıl dizayn edilir? İşte yaşam alanınızın en önemli noktası olan salonunuzu dizayn etmek için öneriler!

Dikdörtgen bir salona sahipsiniz ve salonunuzu odanın şekli dolayısıyla tam da istediğiniz gibi dizayn edemediniz. Salonunuzda bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.Salonunuzun şeklini değiştiremezsiniz ama doğru uygulamalar sayesinde salonunuzu olduğundan daha büyük ve ferah göstermeniz mümkün.Peki dikdörtgen salonlar nasıl dizayn edilir? İşte salonunuzu dizayn etmek için birkaç öneri!

L şeklinde ki salonların avantajı düşünüldüğünde dikdörtgen salon dekorasyonunun zorluğuna da hak vermek gerekir. Dikdörtgen bir salonu döşerken yapılan en büyük hatalardan biri koltukları tren gibi art arta dizmek ve salonda ahenk yakalayamamaktır.Beyaz, gri, krem rengi, pudra ve bej gibi açık renkli tonlar dar salonlar için çok daha kullanışlı olacaktır. 

7 1

Aslına bakarsanız kare salonlarla kıyaslayınca dikdörtgen bir salonu dekore etmek çok daha kolay ve avantajlıdır. Peki dikdörtgen bir salon nasıl dekore edilmeli nelere dikkat etmeliyiz işte cevapları;

7 2

Öncelikle en baştan da dediğimiz gibi koltuklarınızı tren gibi sıralı yerleştirmek yerine bir ahenk oluşturacak şekilde yerleştirin. Televizyonun karşısına 3lü koltuğu yanlara berjer ve ikili koltuğu koyabilirsiniz.

7 3

Yemek masası kapıya ve mutfağa yakın bir yere konulmalı. Mutfaktan servisin rahat olması açısından yemek masaları kapıya yakın olmalıdır.Bunla birlikte yemek masaları dikdörtgen olmalıdır. Özellikle yuvarlak kenarlı masalar işlevsel açıdan salonunuzda kolaylık sağlayacaktır. Hem de daha şık duracaktır.

7 4