Dinlenme köşesi dekorasyonları...

Hepimizin dış dünyadan uzaklaştığı, stres attığı özel alandırımız vardır, evimiz bunların başında gelir. İşte ruh sağlığınızı yerine getirecek dekorasyon önerileri...

Herkesin hayalini kurduğu mekanlardır dinlenme köşeleri. Günün yorgunluğunu atıp çay içerken kitap, dergi, gazete okunabilecek kısaca yorgunluk atılabilecek sınırlı zamanın keyifli geçirilebileceği alanlar.
9 1
Mekana ve istenilen köşeye bağlı olarak bir Josephine koltuk ya da tekli bir koltuk tercih edilebilir. Yanında mutlaka aydınlatma sistemi yer almalı ancak bu aydınlatma sistemi ne koltuğa çok uzak, ne de aşırı derecede yakın olmalı. Bu ikiliyi tamamlayan son unsur ise kahve veya içeceği koymak için uygun bir sehpa. Bu tarzı oluştururken mekandaki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat etmek gerekiyor.
9 2
Dinlenme köşeleri genellikle evin en sakin ve yoğun olmayan bölümlerinde tercih edilmelidir. Özellikle televizyon ve bilgisayar gibi elektronik ve dikkati bozan eşyalardan uzak olmalı. Böyle düşünüldüğünde geniş bir salon söz konusu ise uygun ve ışık alan bir köşesi bunun için dizayn edilebilir.
9 3
Yatak odaları da yine dinlenme köşeleri için oldukça uygundur ancak yatak odasının ebatları bu durumda oldukça önemli çünkü ferah ve geniş bir yatak odasında ancak dinlenme köşesi oluşturulabilir. Kitap okumayı sevenler özellikle gece yatmadan kitap okumaktan keyif alıyorsa, abajur ya da lambader seçimi yaparken ışık seviyesi ayarlanabilir özellikte olan tasarımlar tercih etmeli.
9 4