Ekonomik dekorasyon fikirleri nelerdir bambaşka bir yaşam alanı oluşturun!

Ekonomik dekorasyon fikirleri nelerdir? Siz de elinizdeki imkanları doğru değerlendirerek kendinize bambaşka bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz!

Evinizde ya da iş yerinizde dekorasyon yapmak maliyetli bir iştir.Ancak bu maliyeti düşürmenin belli başlı yolları vardır. Pahalı olan her şey güzel olacak diye bir kaide elbette yok. Dolayısıyla ucuz olan her şey de çirkin değildir. Yaratıcılığınız kuvvetliyse yaşam alanınızı bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Üstelik hiç maliyet harcamadan.Peki ekonomik dekorasyon fikirleri nelerdir? İşte bu sorunun yanıtını sizler için hazırladık.

7 1

HER ŞEYİ ÇÖP OLARAK GÖRMEYİN!

Evinizde ekonomik dekorasyon yapmak  için öncelikle, var olan imkanları doğru değerlendirmek gerekiyor. Elinizde var olan ve gözünüze çöp olarak gelen, hiçbir şeyi gözden çıkarmamanızı öneriyoruz. Bu örneğin, işlevini çoktan yitirmiş bir mobilya ya da bir kitaplık olabilir. Gözünüze hoş görünmeyen bu eşyalar yalnızca basit bir ya da iki boyayla bambaşka bir işleve ve görüntüye kavuşabilir.

7 2

KENDİ SANATINIZI DUVARLARINIZA YANSITIN

Hepimiz hoşumuza giden sanat eserleriyle donatmak isteriz evimizi.Ama malesef böyle bir imkandan çok az kişi yararlanabiliyor. Ama hemen umudunuzu yitirmeyin. Belki orjinal tabloların yerini tutmayabilir.Ama duvarlarınızı çeşitli geometrik şekillere bölerek farklı renklerde boyalarla yapacağınız yaratıcı bir çalışma, yaşam alanınıza bambaşka bir hava katacaktır.

7 3

AHŞAP RAFLARINIZI ELDEN GEÇİRİN

Basit ahşap rafları evinizin hemen hemen her odasında kullanabilirsiniz. Bu raflar hem size faydalı depolama alanı yaratacaktır. Bazen rafların görüntüsü sizin ihtiyaçlarınıza yanıt vermeyebilir. Bu durumda raflarınıza basit yeni işlevler kazandıracak eklemelerle rafları harika hale getirebilirsiniz.


7 4