Küçük bir oturma odası nasıl döşenir stil yaratın!

Küçük bir oturma odası nasıl döşenir? Oturma odam küçük diye dert etmeyin! İşte yaşam alanınızın önemli noktası olan oturma odanızı dizayn etmek için öneriler!

Siz de oturma odanız küçük olduğu için bir türlü dekore edemeyenlerden misiniz? Oturma odanızda bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız artık doğru yerdesiniz. Salonunuzun şeklini değiştiremezsiniz ya da büyütemezsiniz ama doğru uygulamalar sayesinde oturma odanızda kendi stilinizi yaratıp mekana hoşluk katabilirsiniz. Peki küçük bir oturma odası nasıl döşenir? İşte oturma odası küçük olanlara dekorasyon fikirleri! 

8 1

BÜYÜK OTURMA GRUPLARI TERCİH ETMEYİN 

Küçük oturma odaları olanlar asla ve asla geniş oturma grupları tercih etmemelidir.  Oturma odası için özellikle mevcut alanı daha verimli kullanabilmek adına köşe takımları tercih edilebilir. L koltuk takımları ile oturma odasında konforlu ve bir o kadar da şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu koltuk aynı zamanda yatak olma özelliğine de sahipse misafirleriniz için çok büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Açık renkli bir köşe takımı aldığınızda, takımın diğer köşesini de fuşya ya da sarı gibi enerjik renklere sahip bir berjerle tamamlayabilirsiniz. 

8 2

KENDİNİZE BİR STİL YARATIN 

Oturma odası dekorasyonu için önemli olan tek unsur alana uygun eşyaları tercih etmek değildir.Bu ortamın bir stili olmasına özen göstermek gerekir. Yani aslında ilk olarak belirlemeniz gereken şey oturma odası stili olmalıdır. Spor mu klasik mi hangi tarz size hitap ediyorsa stilinizi belirleyip ona uygun mobilya seçmenizi tavsiye ediyoruz.

8 3

KÜÇÜK HALI YA DA KİLİM TERCİH EDİN 

Küçük oturma odasına sahip olan kişilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan biri de salonu olduğu gibi halıyla kaplamaktır. Özellikle masa ya da dolapların altına gelecek kadar her alanı halıyla kapatmak, hareket alanının daha küçük görünmesine neden olur. Eğer yer döşemelerinde   herhangi bir zedelenme söz konusu değilse küçük yolluk benzeri halıları kullanmalısınız. 

8 4