Küçük mutfak nasıl büyük gösterilir duvarları açık renkte boyayın!

Küçük mutfak nasıl büyük gösterilir? Mutfağınızın küçük olmasından şikayetçiyseniz bu önerilere dikkat edin! Küçük mutfakları büyük göstermenin püf noktaları!

Mutfak evin en önemli kısımları arasında yer almakta ve neredeyse vakit geçirmeyi en çok sevdiğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Bu yüzden mutfağın kullanışlı olması ve göze hitap etmesi çok büyük önem taşımaktadır. Mutfağı büyük olan kişiler için çok fazla sorun uyandırmayan evin bu bölümü mutfağı küçük olan kişiler için sorun teşkil etmektedir. Mutfağım zaten küçük ne yapabilirim ki diyorsanız bu yazımız tam size göre! Küçük mutfak nasıl büyük gösterilir? İşte küçük mutfakları büyük göstermenin ve daha kullanışlı hale getirmenin püf noktaları!

5 1

GÖMME DOLAPLARDAN YARARLANABİLİRSİNİZ 

Mutfağınız eğer asimetrik bir düzene sahipse buradaki boşlukları dolaplardan yararlanarak kapatabilirsiniz. Böylece boşluklar düzensiz görünmeyecek, siz de eşyalarınızı koyacak bir alternatife sahip olacaksınız. Bu şekilde mutfağınızda daha ferah bir alan yaratacaksınız. 

5 2

DUVARLARINIZI AÇIK RENKTE BOYAYIN 

Mutfağınızın daha geniş ve ferah gözükmesini istiyorsanız, mutlaka koyu renklerden kaçınmanızı öneriyoruz. Koyu dolaplar ve duvar boyası yerine daha açık renkte tonları tercih edin.

5 3

ANKASTRE ÜRÜNLER TERCİH EDİN 

Mutfağınızın çok kalabalık ve kaba görünmesini istemiyorsanız ankastre ürünler kullanmayı tercih etmelisiniz. Özellikle gömme şeklinde olan eşyalar mutfağınızda boş alan yaratmaya yardımcı olur.

5 4