Modern ev dekorasyonu önerileri nelerdir cesur hamleler yapın!

Modern ev dekorasyonu önerileri nelerdir? Sanatsal dokunuşlarla evinize modern bir görünüm kazandıracaksınız! İşte 8 adımda modern ev döşeme tüyoları!

Modern ev dekorasyonu son yıllarda gençler ve kendini genç hissedenler tarafından oldukça seviliyor. Odak noktanızın ne olacağı değişebilir. Bu tamamen sizin zevkiniz ve hayal gücünüze kalmış bir durum. Peki siz de evizde modern bir dekorasyona sahip olmak istemez misiniz? Sanatsal dokunuşlarla evinize modern bir görünüm kazandırmak isteyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre. İşte 8 adımda modern ev döşeme tüyoları! 

SANATSAL DOKUNUŞLARLA İŞE BAŞLAYIN

Evinizde geleneksel ya da klasik bir dekorasyonunuz varsa, büyük detayları değiştirmeden siz de modern ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Evinizde bulunan mobilyalarınıza uygun moden sanat eserlerini seçerek, işe başlayabilirsiniz.Burada önemli olan mevcut parçalarınızın renklerine uygun modern renkler tercih etmenizdir. Gri tonları özellikle nötr olmayan gri tonları modern ev dekorasyonunda en sık kullanılan renklerdir. Gri, beyaz, okyanus mavisi, orman yeşili gibi karakteristik ve modern renklerin öne çıktığı sanat eserleri ile modern ev dekorasyonu için önemli bir adım atabilirsiniz.

8 1

KALIPLAŞMIŞ KURALLARDAN VAZGEÇİN!

Gelenek dekorasyonda kullanılan kalıplaşmış kurallardan vazgeçin. Kitapları dikey sıralamak, orta ve yan sehpalarda aksesuarlar kullanmak bu kalıplaşmış kuralların en başında geliyor. Kitapları dikey istiflemek yerine dikey ve yatay istifler ile karma bir görünüm yaratmanız, her sehpada takım parçalar kullanmak yerine az sayıda ve modern çizgilere sahip aksesuarlara yönelmeniz evinizin duruşunu bir anda değiştirmenizi sağlar.

8 2

RENKLERİN GÜCÜNE İNANIN

Modern ev dekorasyonunda en temel değişikli renklerle sağlamak isteyebilirsiniz. Evinizde bulunan renkleri ufak aksesuarlardan başlayarak değiştirebilirsiniz ya da daha köklü bir değişim için duvar,zemin ve döşeme renkleri ile oynayabilirsiniz. Modern dekorasyonun en önemli parçası,renklerin gücü ve enerjisidir.Renk seçimlerini yaparken seçtiğiniz rengin nötr ya da canlı olması elde edeceğiniz görünüme etki eder. Parlak renkleri doğru dengeleyici renkler ile kullandığınız zaman modern bir görünüm elde etmeniz çok kolay olur. Hardal sarısı, kırmızı gibi renkleri nötr gri tonları ile bir arada kullanarak oldukça şık ve modern bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

8 3

MİNİMALİZME YER AÇIN 

Modern ev dekorasyonunda minimalizm çok büyük bir önem taşıyor. Minimalizm işlevsel olmayan hiçbir eşyaya yer verilmemesi fikridir. Sevdiğiniz eşyalardan ayrılmak zorunda olmadan sadece size çok anlam ifade etmeyen ve gerçekten de ihtiyaç duymadığınız parçalardan kurtulmalısınız.Temiz ve düzenli bir görünüm her zaman modern ev dekorasyonu için iyi bir başlangıç olacaktır. Bu görüntü aynı zamanda klasik mobilyalarınızın çok daha modern bir görünüme sahip olmasında etkili olur.

8 4