Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri neler yatak odanız pembe renkse...

Renklerin insan psikolojisini nasıl etkilediğini hemen hemen birçoğumuz biliyoruz. Peki uyuyup uyandığımız odada hangi renkleri kullanılması gerekiyor?

Günün yorgunluğunu atmak için yatak odası dekorasyonu herkesin tarzına göre değişiklik göstermektedir. Bir günü bitirip yeni bir güne uyandığımız yeni bir güne bizi karşılayan yatak odasının renkleri nasıl olmalıdır? Yatak odasında her renk kullanılabilir mi? gibi soruları Cottonbox'un önerileriyle renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini ve tercih edilmesi gereken renkleri elmaelma.com okurları için şu şekilde sıraladı!

6 1

DERİN VE HUZURLU UYKUNUN SIRRI HANGİ RENKLERDE SAKLI?

Günün yorgunluğunu unutturan derin bir uyku, huzur veren yatak odası dekorasyonu ve keyif dolu sabahlar… Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi herkes tarafından biliniyor. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan renkler ise kişinin uyku düzenini büyük ölçüde etkiliyor. Peki, yatak odasında böyle bir atmosfer yaratmak için hangi renkler tercih edilmeli?

6 2

MAVİ RENKİYLE DELİKSİZ UYKU!

Rahatlatıcı özelliğiyle kişiye sakinleştiren ve sinirleri yatıştıran mavi, uykuya dalış süresini kısaltıyor ve deliksiz bir uyku sağlıyor. Kalp ritmi ve solunumu yavaşlatan renk, geceleri vücut ısısını dengede tutmaya yardımcı oluyor. Bulunduğu mekanda pozitif bir hava yaratan ve insan psikolojisini olumlu etkileyen mavi, yatak odası dekorasyonunda vazgeçilmez rengi haline geliyor.

6 3

HUZURLU UYKU İÇİN KENDİNİZİ YEŞİL RENGE BIRAKIN!

Dinlendirici ektisiyle yorgunluğu alan ve kişiye huzur veren yeşil, yatak odasında tercih edilmesi gereken renkler arasında yer alıyor. Doğanın bir yansıması olan yeşil, temiz ve enerjik havasını yatak odasında da hissettiriyor. Rahat ve samimi bir yaşam alanı yaratarak, kişilerin kendini daha iyi hissetmesini sağlıyor.

6 4