Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmeli aydınlatmalar önemlidir!

Yemek masası seçerken nelere dikkat edilmelidir? Yemek masası seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında tüm merak edilenler!

Eskilerde olduğu gibi her evde büyük ve ferah yemek odaları bulunmuyor artık ne yazık ki! Ama yine de mutfaklarda ya da salonlardaki yemek masaları bulundukları yerleri korumaya devam ediyor. Çok sık kullanılmasa bile yemek masalarından kolay kolay vazgeçemediğimiz doğru.  Ama pek çok mobilyada yaptığımız gibi yemek masası seçerken de zaman zaman belli hatalara düşebiliyoruz. Salona ya da mutfağa uygun formatta yemek masası alamayabiliyoruz. Bu yüzden yemek masası seçerken belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Peki yemek masası seçerken nelere dikkat edilmelidir? diyorsanız doğru yerdesiniz. İşte yemek masası seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalar! 

6 1

YEMEK MASASININ YERİNİ İYİ BELİRLEYİN    

Öncelikle ilk iş olarak yemek masanızın yerini belirleyin. Yemek masanız için odanızda uygun yeri belirledikten sonra, bu alanın ölçülerini detaylı olarak not alın.  Başka mobilyaları kaydırarak açabileceğiniz bir alan mevcutsa bunu da göz önünde bulundurarak ölçü alın. Aldığınız bu notlar sizi yemek masası satın alma sürecinde epeyce bir zahmetten kurtaracak.

6 2

MUTLAKA BİR TEMA BELİRLEYİN! 

Yemek masanızı belli bir temaya göre seçmek ve aksesuarlarını da ona göre derlemek istemez misiniz? Özellikle de müstakil bir yemek odanız varsa bu harika bir fikir olabilir. Mesela çiçek desenleriyle süslü masa örtüleri ve ahşap iskemlelerle country tarzı bir yemek odası konuklarınızı mest edebilir.

6 3

MALZEMELER VE RENKLER ÜZERİNDE DÜŞÜNÜN 

Yemek masası seçerken, oturma grubu ya da halı seçerken olduğu gibi fazla yorulmazsınız. Çünkü sonsuz renk ve malzeme seçeneği bulmak pekte kolay değildir. Genellikle belli başlı malzeme ve renklerde yemek masaları piyasada satılıyor. Yine de belli başlı seçenekler mevcut. 

6 4