Yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır?

Eğer yeni yılı aileniz ve sevdiklerinizle şık ve zarif bir sofrada karşılamak istiyorsanız, Zarafet Uzmanı Gökhan Dumanlı'nın tavsiyelerine kulak verebilirsiniz...


Yılbaşı gecesi denilince akla dansözlerden sonra gelen ilk şey; lezzetli yemeklerle dolu kalabalık masalar oluyor.

Dost ve akrabalarınızı ağırladığınız bu özel gecelerde ilk aşamada pek önemsemediğiniz sofra düzeni, masaya oturan kişi ve masaya koyulan tabak sayısı arttıkça dikkatinizi çeker.

İkram edilecek yiyecekler kadar büyük önem taşıyan masalar için nasıl bir konsept oluşturmak gerektiğini Ünlü Zarafet Uzmanı Gökhan Dumanlı ile konuştuk..

İşte şık ve zarif yılbaşı sofraları için Zarafet Uzmanı Gökhan Dumanlı'dan dekorasyon tavsiyeleri!
7 1

Bu sene yeni yıl masa konseptlerinde önce çıkan renkler gümüş ve altın sarısı ancak yeşil ve kırmızın da bir klasik olduğunu ve birçok yerde hala kullanıldığını belirtmeden geçmeyelim.

Masa konseptinde tek renk ya da birbirine yakın en fazla iki renk birlikte kullanılmalı.

Yeşil ile kırmızı, altın sarısı ile siyah ve gümüş ile beyaz en doğru tercihler olacaktır.
7 2

Yemek takımlarınız gösterişli ise ( taşlı ya da desenli çatal bıçak kadeh v.b.) masa süslemesinde sade ve gösterişten uzak daha mat renk ve desende aksesuar seçilmeli.

Sade bir yemek takımı ise seçimiz o zaman daha canlı tonlarda ışıltılı aksesuarlar ile masanızı hareketlendirebilirsiniz.

Kişilerin birbirlerini görmelerine engel teşkil edecek boyutta şamdan, çiçek v.b aksesuarlar ise tercih edilmemelidir.
7 3

Yuvarlak yemek masaları dostluğun, samimiyetin ifadesidir. Bu tarz özel gecelerde tercihiniz yuvarlak masalar olmalıdır.

Vereceğiniz davette eşlerin mutlaka karşılıklı oturması gerektiği kuralını unutmadan masa düzeni bir kadın bir erkek şeklinde organize edilmelidir.
7 4