Ağır Yaşamlar'da şoke eden gerçekler eşi zayıflamasın diye zorla tecavüz edip...

Ağır Yaşamlar'da zayıflama hikayeleri kadar yıkılan evliliklerin hikayeleri dikkat çekiyor. Eşleri zayıflamasın isteyen erkeklerin yaptıkları şoke edici.

Ağır Yaşamlar’da izlediğimiz insanların aşk hayatlarının yüzlerce kilo verdikten sonra daha iyiye gittiğini düşünüyorsanız, biraz yanılıyorsunuz. Birçok hastanın evliliği zayıfladıktan sonra sona erdi. Hatta boşanmalar o kadar yaygınlaştı ki, bazıları bu duruma “obeziteyi yenme boşanması” adını taktı.

Hastalar zayıfladıktan sonra evliliklerindeki asıl pürüzleri görmeye başlıyor ve bu aydınlanma çoğu zaman boşanmaya kadar gidiyor. Kadınların çoğu bu sonucu, eşlerinin kıskanç olması ya da bağımlı oldukları erkek arkadaşlarının artık ihtiyaç duyulmadığı hissine kapılmalarıyla ilişkilerin bitmesine bağlıyor. Zsalynn Whitworth’un eşiyse sadece daha iri kadınlardan hoşlandığı için onun kötü yemek yeme alışkanlığına destek olmuş. Bir diğer acı hikaye ise Lupe Samano'nun. Lupe'nin zayıflamasını istemeyen eşi ameliyattan sonra onunla zorla cinsel ilişkiye girip dikişlerinin patlamasına ve enfeksiyon kapmasına neden olmuştu. İşte eşlerine karşın zayıflamaktan vazgeçmeyen o kadınların hikayesi ve son halleri...

8 1

Christina Phillips

Christina 2. sezonda Dr. Nowzaradan ile ilk randevusuna geldiğinde tam 317 kiloydu ve toplamda 181 kilo verdi. Klasik bir başarı hikayesi olmasına rağmen, bu denli kilo kaybı eşi Zack ile arasını açtı. Hatta Christina program sırasında “Benim Zach’ten bağımsız hale gelmem onun işine gelmiyordu.” dedi. Ağır Yaşamlar: Şimdi Ne Yapıyorlar? programında Christina, Zach’ten boşanmanın başına gelen en güzel şey olduğunu söyledi: “Başlardayken benden şüphe eden çok fazla insan vardı. Çok istismarcı bir ilişki içindeydim. Ve bunun kesinlikle üzerimde negatif etkisi oldu” dedi. Facebook profiline göz gezdirdiğimizde, bir ilişkisi olmadığını fakat kesinlikle çok daha mutlu göründüğünü söyleyebiliriz.

8 2

Zsalynn Whisworth

2014’te programa katılıp, kilo verme serüvenine başladığında Zsalynn’in eşi pek destekleyici değildi. Kendisi çekimler sırasında iri kadınlardan hoşlandığını ve Zsalynn’in onun hoşlanmayacağı şekilde bir değişime uğrayacağından endişe duyduğunu söylemişti. Hatta bir keresinde ona salata almayı reddederek kilo verme sürecini sabote etmeye çalışmıştı: “Sana salata almıyorum. Ot yemek istiyorsan bahçeye çıkıp otlanabilirsin.” demişti.

2015’te Ağır Yaşamlar: Şimdi Ne Yapıyorlar? programındayken, Zsalynn eşiyle boşandıklarını açıklamıştı: “Eşim değişimimde iyi bir şey göremedi. Bittiğini kabullenmenin zamanı geldi.”

8 3

Lupe Samano

10 yıl boyunca yatalakken eşi Gilbert Donovan’ın kendisiyle ilgilenmiş olmasına rağmen, izleyiciler Gilbert’ın Lupe’ye karşı davranışlarından pek hoşnut değildi. Bir keresinde yaşanan bir olay herkesi şoka uğratmıştı. Deri ameliyatından hemen sonra Gilbert, Lupe’yi ilişkiye girmek için zorlamış ve bu da dikişlerinin açılmasına ve enfeksiyon kapmasına neden olmuştu. Lupe kocasını o zamanlarda savunsa da, sonrasında kendisini aldattığını öğrendiğinde ayrılmaya karar vermişti: “Aldatmalarındam, alkol kullanmasından, taciz etmesinden artık çok sıkıldım. Gördüm ki ne kadar zayıflarsam durum o kadar kötüleşiyor. Güvensizlikleri ve kıskançlıkları benim istediğim hayat için uygun değil.” dedi.

Lupe bugünlerde 130 kilo daha ince ve Facebook profiline göre hayatında yeni biri var.

8 4