Çalışanlar için şişmanlatmayan pratik kahvaltı önerileri nelerdir?

İş hengamesi yüzünden düzensiz beslenmek kolaylıkla yorgun düşmenize neden olmaktadır. Elmaelma.com okurları için pratik kahvaltı planı derledik.

Yoğun geçen iş hayatınız gün içerisinde yapmanız gereken bazı alışkanlıklarınızı kısıtlayabilir. Ancak iş hayatınızı bahane ederek bu alışkanlıklarınızı ihmal edebileceğiniz anlamına gelmez! Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden biridir. Ancak sizin güzel bir kahvaltı hazırlamaya vaktiniz olmadığı için bugün sizler için Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu haftanın 7 günü boyunca iş hayatınızın koşturmasında şişmanlatmayan kahvaltı planlaması hakkında bilgilendirdi!

10 1

Uyandıktan sonra 1 saat içinde mutlaka kahvaltı yapılmalı! Sürekli olarak sorulan hem sağlıklı hemde doyurucu ve sizi gün içerisinde zinde tutabilecek çalışan kadınlar için kilo aldırmayan ve 7 gün boyunca kahvaltı menüsü oluşturabilirsiniz. 

10 2

Uyku sırasında kan şeker seviyesi gittikçe düştüğünden, sabah kalktıktan sonra fazla zaman geçirip kan şeker seviyemiz daha da düşmeden, uyandıktan itibaren 1 saat içerisinde mutlaka kahvaltı yapmalıyız. Bu uyarıyı yineleyerek, sağlıklı beslenebilmek adına daha kolay ve lezzetli hazırlayabileceğiniz 1 haftalık kahvaltı listesi sizi bekliyor!

10 3

PAZARTESİ

Haftanın en sendromlu günü dediğimiz ve günü bu enerjiyle tüketmek yerine daha enerjik başlamaya ne dersiniz. Bu sendrom sizi etkilemesin! Güzel bir kahvaltı güne güzel başlamanıza yardımcı olacağına şüpheniz olmasın! İşte Pazartesi günü için kahvaltınız;  Peynirli Sandviç (60g lor peyniri, 50g tam tahıl ekmeği, 4 adet zeytin, domates, salatalık, yeşillik), çay (şekersiz) tercih edebilirsiniz.

10 4