Kolay kilo vermek için mutlaka yapmanız gereken 5 şey!

Kolay kilo vermek için mutlaka yapmanız gereken 5 şeyi ünlü Diyetisyen Dilara Koçak anlattı. Kolay kilo vermek için yapılması gerekenler elmaelma.com'da.

Kolay kilo vermek hepimizin hayali. Ancak bir çoğumuz bunun gerçek dışı bir şey olduğu görünüşünde. Oysa ki kolay kilo vermenin bazı yolları var. Hayatınızda yapacağımız bir kaç küçük değişiklik kilo verme sürecini sizin için çok daha kolay bir hale dönüştürebilir. Ünlü diyetisyen Dilara Koçak, Çağla Şikel'le Yeni Bir Gün programında kolay kilo vermenin 5 yolunu anlattı. Biz de siz elmaelma.com okurları için Dilara Koçak'ın kolay kilo vermenin yollarına ilişkin anlattıklarını derledik. Haberimizde ayrıca Dilara Koçak kimdir, Dilara Koçak diyet listelerinin detaylarına da ulabilirsiniz. İşte kolay kilo vermek için mutlaka yapmanız gereken 5 şey!

10 1

KAHVALTIYI SAKIN ATLAMAYIN: Kahvaltı bir günün en önemli öğünü. Eğer kahvaltıyı atlamışsanız yada kalitesiz besinlerden oluşan bir kahvaltı yapmışsanız gün içinde açlıkla baş etmek çok daha zor olur. Bu nedenle kahvaltıda mutlaka protein içeren zengin besinlerle beslenmeniz gerekir. Kahvaltıda en iyi protein kaynağı da yumurtadır. Yapılan araştırmalar sabah kahvaltılarında yumurta yiyenlerin daha az kilo aldığını ortaya koyuyor. Kahvaltıyla ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da her gün aynı tarzda kahvaltı yapmayın. Her gün için kahvaltı tabağınız değişsin. 

10 2

YEMEĞE BAŞLAMADAN ÖNCE NE YEMELİ?: Yemeğe başlamadan önce mutlaka çorba yada bir salata yenmeli. Çorba ve salata gibi sağlıklı yiyecekler midede daha kolay tokluk hissi yaratır. Bu durumda yemeklerde miktar kontrolü kolaylaşır. 

10 3

HER GÜN SEBZE YEDİĞİNİZDEN EMİN OLUN: Günlük öğünlerinizden biri mutlaka sebze olsun. Sebzelerin içindeki posa uzun süre tok kalmanız için ihtiyaç duyduğunuz şeydir. 

10 4