Kuru incirin faydaları diyet listelerinin vazgeçilmezi!

Kuru incirin faydaları neler? Kuru incirle diyet yapılır mı? Oldukça sağlıklı olan kuru incire diyet listelerinizde de yer verebileceğinizi biliyor muydunuz?

İncir en eski kültürel bitki olarak kabul edilmektedir. Tam bir şifa kaynağı olarak kabul edilen bu meyve insan sağlığı için oldukça faydalı besinler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra diyet listelerinin de başını çeken  bu meyvenin bilinmeyen faydalarını duyunca inanamayacaksınız. Peki kuru incirin faydaları neler? İşte her derde deva olan bu meyvenin bilinmeyen faydaları! 

4 1

Kuru incir yüksek miktarda lif içeren bir besindir. Bu nedenle sindiriminde daha rahat çalışmasını sağlayan gıdalar arasında yerını almaktadır. Kilo vermeye yardımcı olan bu besin özellikle magnezyum, kalsiyum ve K vitamini açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda kadılar için oldukça önem taşıyan kemik güçlenmesini de desteklemektedir. İlerleyen yaşlarda kemik erimesi problemiyle karşı karşıya kalmak istemeyenlerin muhakak incir tüketmesi gerekmektedir. 

4 2

İncir aynı zamanda kişinin kalp sağlığı açısından da önem taşımaktadır. Kolestrol ve tansiyon gibi önemli rahatsızlıklara karşı vücut direncinin yüksek olmasını sağlamaktadır. Diyet programında oldukça sık bir şekilde adını duyduğumuz incir vazgeçilmez meyvelerinden biridir. 

Kalp sağlığı, meme kanser, kolesterol ve tansiyon gibi önemli sağlık sorunlarına karşı da vücut direncinin daha yüksek olmasını sağlar. Diyetisyen programında da sıklıkla tercih edilen kuru incir, bu yönüyle diyetin vazgeçilmez meyveleri arasında yer alır.

4 3

Diyetisyenin belirleyeceği miktarda günlük olarak belirli öğünlerde tüketilebilir.

4 4