Son hali inanılmaz! Her gün eşinden gizli 100 dolar harcayarak...

Avustralya'da yaşayan 25 yaşındaki Kara Dunstan'ın zayıflama hikayesi kilo vermek isteyenler için tam bir motivasyon kaynağı olabilir.

Avustralya'da yaşayan 25 yaşındaki Kara Dunstan tam bir yeme bağımlısıydı. 15 yaşından beri kilo sorunları olan genç kadın en iyi kilosunun 120 olduğunu hatırlıyor. Sonrasında ise terazi her geçen gün daha da yükseldi.Aşırı kiloları nedeniyle dizlerinde yıkım da başlayan genç kadın iki çocuğuna bakmakta zorlanır hale gelmişti.  Çalışmak ise onun için bir kabusa dönüşmüştü. 15 dakika çalışmasının ardından dakikalarca oturma ihtiyacı hissediyordu. 

11 1

Kilolu günlerine dair hatırladığı tek şey ise "Çok mutsuz ve depresyondaydım" demek oluyor. Her şeyin tamamen kontrolden çıkma anına ilişkin ise genç kadın ikinci doğumundan sonrasını gösteriyor. Doğum sonrası yemek bağımlılığı tırmandı ve artık kilo alması daha da hızlanmıştı.  Genç kadının yeme bağımlılığı öyle bir hale gelmişti ki yeme isteğini bastırabilmek için eşinden gizli kendi hesabından her gün 100 dolar harcamaya başlamıştı.

11 2

GÜNE HAMBURGER VE KOLAYLA BAŞLIYORDUM

Kara Dunstan o günlerde neler yediğini şöyle anlattı:

"Özellikle canımın sıkkın olduğu günlerde güne kek ile ekstra pastırma ve ekstra peynirli bir hamburger ile büyük bir kola ile başlıyordum. Bunu yarım bir tavuk ve litrelerce kolayla yapılan bir öğle yemeği izliyordu. Akşamları da pizza yiyordum. Tüm bunları ödemek için kişisel hesabını kullanmak zorunda kalıyordum ve eşim para harcadığımı bilmezdi. 

11 3

Her gün bir önceki günden daha kötü hissetmeye başlayan genç kadın eşine artık hayatına böyle devam edemeyeceğini kısır döngüden çıkmak için bir şeyler yapması gerektiğini söyledi. Ardından gastrik mide ameliyatı olmaya karar verdi. Mide ameliyatı sonrası genç kadın 6 ay içinde 40 kilo vermeyi başardı. 

11 4