Yok böyle bir değişim! 3XL obez kadın kendini resmen baştan yarattı

150 kilodan 36 bedene inen Liz Penas'ın son hali inanılmaz. İki kez ameliyat masasına yatan genç kadın kendini resmen baştan yarattı.

Liz Penas 30 yaşında XXXL beden bir banka çalışanıydı. Onu 150 kilonun üzerine çıkaran ise günlük beslenme alışkanlıklarıydı. Liz 3 öğün fast food yiyerek yaşıyordu. 

14 1

Liz hayatının hiç bir döneminde kendini zayıf bir kadın olarak hatırlamıyor. Özellikle liseden sonra diyeti tamamen kontrolden çıktı. Porsiyonları arttı ve Meksika yemekleri, cipsler, burgerler ve sağlıksız atıştırmalıklarla beslenen Liz, "Bir hamburgerci görsem iki hatta üç menü birden alabilirdim" diyor. 

14 2

Her gün ne kadar kalori alması gerektiğini düşünse de yediklerini kontrol edemeyen Liz, "1200 kalorilik bir sandviç aldığımda yanında da 900 kalorilik bir kek yada kurabiyeyi rahatlıkla yiyordum ve bu benim tek bir öğünüm bile değildi" diyor. 

14 3

Eklem ağrıları ve bir dizi sağlık sorunu nedeniyle gittiği doktor Liz'e artık böyle beslenmeyi kesmesini çünkü kendisini öldürmeye başladığını söyledi. Genç kadın ve doktoru işe mide ameliyatı ile başlama kararı aldı. Temmuz 2016'da ameliyat olan Liz'in midesinin bir kısmı alındı. Ameliyat sonrası kendisini çok çaresiz hissettiğini itiraf eden genç kadın, "Sadece sıvı beslenmeme izin veriliyordu. O günlerde doğru şeyi yapıp yapmadığımdan emin değildim" açıklaması yaptı. 

14 4