Zayıflama hikayeleri: Genç kadın arabaya bile sığmıyordu şimdi ise...

Zayıflama hikayelerinde bugün İngiltere'den Steph Sykes'ın hikayesi var. Babasının ölümü sonrası yeme bağımlısı olan genç kadının son hali inanılmaz.

24 yaşındaki Steph Sykes, babasını bir Babalar Günü'nde kaybettikten sonra kendini tamamen yemeğe verdi. 2 yıl boyunca her gün durmaksınız yemek pişiren ve pişirdiklerini yiyen genç kadın günde 5 bin kalori ile beslenmeye başladı. Ki bu sağlıklı bir kadının ihtiyacı olan kalori miktarının 2 katından fazlaydı.

8 1

Genç kadının babası da bir aort anevrizması sonucu yaşamını yitirmişti. Ve doktorlar hastalığı çağıran şeyin yanlış beslenme şekli olduğunu söyledi. O gece annesi babasının ölüm haberini vermek için araması sonrası genç kadın hayatının şokunu yaşadı ve içine kapandı. 

8 2

“Babamın ölümü, gerçekten yemeye başladığım zamandı ve kilolarım kontrolden çıktı. O zamanlarda yaşamıyordum. Sadece yemek yiyordum. Odamdan sadece tuvalete gitmek için ve mutfaktan yemek almak için çıkıyordum. Pizza, köri, hazır yemekler, cips, bisküvi, şekerleme ne bulursam yiyordum. Mutsuzdum ve neye benzediğimin bir önemi yoktu. Hayatı artık yaşamaya değer bulmuyordum.”

8 3

55 yaşındaki annesi Anne Karen Sykes ise kızının hızla ölüme yaklaşmasını izledi. O günler için anne Sykes, "Gittikçe başka birine dönüşüyordu. Sanki benim kızım değildi. Artık arabanın koltuğuna bile sığamaz olmuştu" diyor.  Acılı anne çözümü lokal bir zayıflama grubuna kızını kayıt ettirmekte buldu. Önce kendini zayıflama kulübüne yazdıran ve kilo vermeyi başaran anne amacına ulaşmıştı. Bir süre sonra kızı da aynı yola girmeye gönüllü oldu. Sonunda sağlıklı öğünler yemeğe başlayan genç kız kilolarını kaybetmeye başladı.

8 4