Zayıflama hikayeleri: İş yerindeki arkadaşları bile tanıyamadı

İngiltere'de yaşayan hemşire Jenefer Gillam'ın zayıflama hikayesi inanılmaz. 70 kilodan fazla kilo kaybeden Jenefer'i işyeridekiler bile tanıyamamış.

İngiltere'nin West Sussex bölgesinde yaşayan 50 yaşındaki hemşire Jenefer Gillam'ın zayıflama hikayesi kilolarından kurtulmak isteyenler için hem ilham verici hem de yol gösterici. 2 çocuk annesi Jenefer, doğumlar ve yoğun iş temposu sonrası 155 kiloya kadar çıkmıştı. Hayatında görüntüsüyle ilgili hiç bir zaman endişe duymayan Jenefer, bir gün hemşirelik görevlerini yerine getirirken hissettiği yorgunluk sonrası kilo vermesi gerektiğini anladı. 

9 1

Çocuklarıyla gittiği lunaparkta aşırı kiloları yüzünden eğlence araçlarından indirildiğinde bile kendini bu denli kötü hissetmediğini söyleyen Jenefer, o gün yaşadıklarını şöyle anlatıyor: Nefes nefese kalmıştım. Bileklerim ve dizlerim sızlıyordu. Asansörde kendime baktığımda sanki ilk kez bu denli şişman ve yorgun olduğumu görmüş gibiydim. O an kilo vermek zorunda olduğumu anladım. 

9 2

Jennefer'un kiloları çocuklarıyla olan ilişkisini de bozmaya başlamıştı. Sürekli yorgundu ve çocukların isteklerine karşılık veremiyordu. Parka gitmek bile Jenefer için büyük bir zorluktu. Kilo vermeye karar verdiğinde Jenefer önce bunu nasıl yapabileceğini bilmiyordu. Yerel bir zayıflama grubuna kayıt oldu ve diyet programına girdi. Daha önce sandviçler, soslu makarnalar, kahve ve fıstık ezmesiyle öğünlerini geçiştiren Jenefer, daha besleyici ve kalorisi düşük öğünlere geçti. 

9 3

Özellikle iş hayatındaki yoğun temposu başlarda beslenme düzenini değiştirmesini oldukça zorladı. Koşturmaca arasında bir sandviç atıştırmakla sağlıklı bir öğün yemek arasında kalan Jenefer bu kez yolundan dönmeme kararı aldı. Yerel bir spor salonuna da yazılan Jenefer ilk başlarda haftada bir gün hafif egzersizler uyguladı. 

9 4