Zayıflama hikayeleri: Öyle çok utandı ki tam 158 kilo verdi

Zayıflama hikayelerinde bugün 29 yaşındaki Jacqueline Adad'ın öyküsü var. Tam 231 kilo olan kadının başına bir gün öyle utanç verici bir şey geldi ki...

Düzenli olarak spor yapmak ve sağlıklı beslenmek, sağlıklı bir vücudun olmazsa olmazlarından. Maalesef hepimiz çeşitli nedenlerden dolayı bu önemli iki faktörü görmezden gelebiliyoruz. Yeterince azimli değiliz ve motivasyonumuz düşük. Ancak bunları yaptığımızda ve somut bir değişiklik gördüğümüzde kendimizle gurur duyuyoruz. O kişilerden biri de 29 yaşındaki Jacqueline Adad.

6 1

Jacqueline Adad hayatı boyunca obeziteyle mücadele etti. Üniversiteye başladığında obezitesi en üst seviyeye ulaştı. Jacqueline hemen her gün cips, kola ve pizza tüketiyordu. Bunun sonucunda daha da kilo altı. Jacqueline 231 kiloya ulaştı. Artık yaşıtlarının yapabildiği birçok şeyi yapmak onun için hayaldi.

6 2

Jacqueline bir gün erkek arkadaşıyla dışarıdayken gururunu kıran bir olay gerçekleşti. Turnikelerden geçerken oraya sıkıştı. Herkes güldü. Jacqueline çok üzüldü. Eve gidince kendisini banyoya kilitleyip saatlerce ağladı. Jacqueline hayatı boyunca hiç bu kadar küçük düşmemişti. Diğer anlamda turnikeden geçememesi hayatında bir kırılma noktası oldu. Artık hayatını değiştirmek istiyordu. 

6 3

 Ertesi gün profesyonel yardım için diyetisyenin kapısını çaldı. Evde düzenli olarak egzersiz yapmaya başladı. Jacqueline, “Hedefim 136 kilo vermek. Buna odaklanınca rahatlıyorum. Başta mümkün olmadığını düşünüyordum. Ben de kendime küçük hedefler koydum. 5, 10, 15, 20 kilo…” dedi.

6 4