Murat Meriç'in sofralara hayat veren yeni kitabı Hayat Dudaklarda Mey kitabı çıktı!

213 şarkı ve türünün hikayesini anlatan Türkiye popüler müzik tarihinin yetkin isimlerinden olan Murat Meriç'in kitabı 'Hayat Dudaklarda Mey' kitabı çıktı!

Alaturka'dan Rock'a, Arabest müzikten Pop müziğe kadar sofralara hayat veren şarkıların hikayesi Türkiye popüler müzik tarihinin bilinen isimlerinden olan Murat Meriç'in yeni kitabı 'Hayat Dudaklarda Mey' kitabı raflarda yerini aldı! Geçmişten günümüze kadar unutulmaz aşklara ve anılara şahitlik etmiş hafızamıza yer edinen 213 şarkı ve türünün hikayesini kaleme alan Murat Meriç'in yeni kitabı okuyucu ile buluştu. Kısa sürede raflarda yerini alan 'Hayat Dudaklarda Mey' iki ciltlik içi dolu dolu anı ve şarkı hikayesi kokan bir kitap!

8 1

Türkiye popüler müzik tarihinin en yetkin isimlerinden Murat Meriç yeni kitabı “Hayat Dudaklarda Mey”de, alaturkadan rock’a, arabeskten pop’a, sofralara hayat katan şarkıların hiç bilinmeyen hikâyelerini anlatıyor. 213 şarkı ve türkünün hikâyesi; Zeki Müren’den Erkin Koray’a, Alpay’dan Hakkı Bulut’a, Selahattin Pınar’dan Duman’a, müzik dünyasının birçok değeriyle “Hayat Dudaklarda Mey” kitabında buluştu.

8 2

'Hayat Dudaklarda Mey' Kitabının Konusu Ne?

Murat Meriç, “Hayat Dudaklarda Mey” adlı yeni kitabında; çilingir sofralarına eşlik eden alaturka, pop, arabesk, halk müziği ve rock müzik türlerindeki şarkıların anason kokulu hikâyelerini muhabbetle anlatıyor. Meriç’in anlatımıyla “Hayat Dudaklarda Mey”, muhabbeti destekleyen, muhabbet esnasında yeni bir hat açan, onu çoğaltan hikâyelerden oluşuyor. “Hayat Dudaklarda Mey”le okur, büyük çilingirin bir parçası gibi masadaki yerini alıyor.

8 3

Ankara Rüzgârı’ndan Kadınım’a, Karadır Kaşların’dan Paramparça’ya, Bir Bahar Akşamı’ndan yeni nesil şarkılara kadar birçok şarkı ve türkünün hikâyesinin anlatıldığı kitapta, beş ayrı müzik türüne özel parçalar ele alınıyor. Her müzik türüne özel usta bir sanatçının mercek altına alındığı kitapta Alaturka müziğin Müzeyyen Senar’ı Haydar Haydar ile; pop müziğin Sezen Aksu’su Firuze’siyle; arabesk müziğin Müslüm Gürses’i İtirazım Var ile; halk müziğin Neşet Ertaş’ı Gönül Dağı ile; rock müziğin Erkin Koray’ı ise Arap Saçı ile okurlara dokunuyor.

8 4