Cinsellikte doğru bilinen yanlışlar tüm bildiklerinizi unutun!

Cinsellikte doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Tüm bildiklerinizi unutun! Duyduklarınıza inanamayacağınız gerçeklerle karşılaşmaya hazır olun!

Cinsellik oldukça hassas bir konudur. Kulaktan dolma bilgilerle beynimizi donatabileceğimiz ve buna göre davranışlar sergileyebileceğimiz bir şey değildir. Fakat ne yazık ki çoğumuz hala eş, dost, konu komşudan duyduklarımıza inanıyoruz ve ona göre şekil alıyoruz. Biz de bugün sizlere cinsellikte doğru olarak kabul edilen ama esasında oldukça yanlış olan bilgilerin neler olduğunu hazırladık. Doğru bildiğiniz yanlışları hafızanızdan silmenin sizce de vakti gelmedi mi? Peki cinsellikte doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Tüm merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Cinsel Terapist Gökçen Erdoğan'dan öğrendik. 

5 1

ÖN SEVİŞMEYİ ÇOK UZUN TUTMAK ŞARTTIR 

Bu düşünce çok yaygın bir düşüncedir. Fakat ne yazık ki böyle bir şey yoktur. Ön sevişme çiftleri birleşmeye hazırlamaktadır. Onu asla kısa tutmamanız gerekir fakat bu demek değildir ki çok uzun tutmalısınız. İlişkinin dinamiğini bozmamaya özen gösterin. Yani birleşmeye geçene kadar var olan enerjinizi tüketmemenizden bahsediyoruz.

5 2

YABANCI BİRİYLE SEVİŞMEK DÜZENLİ CİNSEL YAŞAMDAN DAHA HEYECAN VERİCİDİR

Bu durumda aslında yanlış anlaşılan bir durumdur. Bu mutlaka denemek isteyeceğiniz bir durumdur fakat bu da sürekli yapıldığında sıradanlık kazanmaktadır. Heyecan ve renk, sizin ne yaptığınızda değil, nasıl yaptığınızdadır. Uzun süreli ilişkinizde de bu heyecanı yaşayabilirsiniz. Sadece hoşlanacağınız şeyleri bulmak mesele. Adrenalini yükseltmek sizin elinizde. 

5 3

EN İYİ SEKS İLK SEKSTİR 

Her şeyin ilki en özeldir. Bunu hepimiz kabul ediyoruz. Fakat en iyisi değildir. İyi olması özellikle cinsel yaşamda iyi olması tecrübeyle alakalı bir durumdur. 

5 4