Sekste sıklıkla yapıla hatalar nelerdir bencil olmayın!

Seks hayatında tecrübesi olmayanların veya o ilk dönemlerde çekinlemelerden kaynaklı hatalar geri dönmesi zor olan hatalara neden olabiliyor. Bunlara dikkat!

KONUMAŞTAN ÇEKİNİYORSANIZ...

Cinsellikte herkesin farklı zevkleri vardır. Ancak siz cinsellik esnasında konuşmaktan ve soru sormaktan korkuyorsanız ilerleyen dönemlerde bu durum ilişkinizde sorunlar yaşamanıza neden olacaktır. Partnerinizin neyden haz duyduğunu ve ne istediğini cinsellik esnasında anı kollayarak sorabilirsiniz. Ancak bazıları vardırki cinsellik esnasında konuşmaktan da nefret eder bu kontada sizin için en etkili yol deneme yanılma yolu olacaktır. 

5 1

BENCİL OLMAYIN!

Cinsellikte önemli olan her iki tarafında yeteri kadar tatmin olmasıdır. Ancak bu durumu bir görev bir amaç olarak değil iki kişininde zevk alacağı bir durum olduğu kabullenilmesi gerekmektedir. Bu yüzden çoğu zaman partnerinizin isteklerini görmezden gelmeyin!

5 2

HİJYEN BÜYÜK ETKEN!

Cinsellik öncesi du alıp, diş fırçlamak kişisel bakım oldukça önemlidir. Her ne kadar çok önemli gibi durmasada cinsel ilişki öncesi duşunuzu alın, dişlerinizi fırçalayın ve kişisel bakımlarınıza dikkat edin. Bu aşamaları partneriniz için değil kendinizi mutlu etmek için yapın size özgüven verecektir.

5 3

HİSLERİNİZİ DURDURMAYIN!

Ne yazık ki bu hatayı en çok kadınlar yapıyor. Toplumun iğreti veya utanç verici bir şeymiş gibi bakışları ve konuşulmayan konuları arasında olması nedeniyle cinsellik esnasında yapmak istedikleriniz 'Ay acaba bu ne der' düşüncesi sizi geri planla kalmanıza neden oluyor. Her seferinde cinselliği erkek başlatacak diye bir şey söz konusu değildir. İstediğinizi almak için ilk adımı siz atabilirsiniz!

5 4